zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Plný počet bodů proti Chabařovicím.

Vydáno: 23. 12. 2017

V posledním dvoukole druhé ligy mužů v tomto roce přivítali volejbalisté Domažlic na své domácí palubovce Slovan Chabařovice. Po šňůře sedmi proher a propadu v tabulce až na osmou příčku potřebovali domažličtí nutně zabrat a získat konečně větší bodový příděl, který by je posunul vzhůru ligovou tabulkou. V cestě jim ovšem stál velice zkušený celek, který dokázal druhou ligu před dvěma lety vyhrát. Mezi oběma soupeři byl tabulce rozdíl jediného bodu, šlo tedy o přímý souboj o umístění.

Do utkání nastoupili volejbalisté Domažlic posíleni o hostující hráče s MFF Praha Ondru Kupilíka a Hynka Jelínka. První set přinesl vyrovnanou bitvu se šťastným koncem pro domácí tým. Oba celky předváděli kvalitní hru. V obraně se o trochu víc dařilo domácím volejbalistům, ale nikdo nedokázal odskočit na větší bodový rozdíl. Příjem byl na obou stranách vyrovnaný a rozhodovalo se hlavně útoku, kde domažličtí hráči prokázali větší razanci a agresivitu, což nakonec vedlo k úspěchu a těsnému vítězství 27:25. Druhý set nabídl téměř stejný obrázek, tentokrát však měli navrch hostující hráči. Několik nepřesných příjmu a chyby v útoku domažlických volejbalistů pomohlo soupeři k získání mírného bodového náskoku a domácí v průběhu setu pouze dotahovali. Podařilo se jim snížit na rozdíl dvou bodů, ale zvrátit výsledek se nepodařilo. Hosté se radovali z vítězství 25:22.

Ve třetím setu začali domácí postupně zvyšovat obrátky a soupeř zaostával. Ve všech herních činnostech byli v tu chvíli domažličtí jednoznačně lepším týmem. Výborně přijímali hostující servis a nahrávač Ondra Kupilík mohl zapojit do hry všechny útočící hráče, kteří útočili do otevřené obrany Chabařovic. S podporou domácího publika si domažličtí vybudovali veliký náskok a třetí set ovládli 25:15. I ve čtvrtém setu byli domácí lepším týmem. Přestože jejich náskok nebyl tak jednoznačný, měli hru pod kontrolou. Tlačili soupeře nepříjemným servisem a ten jen obtížně vzdoroval. Za stavu 23:18 se zdálo, že už je o výsledku utkání definitivně rozhodnuto. V tento okamžik přišel zlom v doposud téměř bezchybné hře Domažlic. Soupeř začal bod po bodu stahovat a najednou se domácí začali o výsledek utkání obávat. Hosté dokázali vyrovnat a šlo se do koncovky, kterou nakonec domažličtí se štěstím zvládli a zvítězili tím nejtěsnějším rozdílem 27:25.

Sestava: Vaňourek, Jelínek H., Jelínek Z., Ekstein, Giebl, Kiesenbauer, libero Mazanec Střídali: Roman, Schropfer, Kupilík O.

Po vítězství v prvním utkání, chtěli domažličtí bodovat i ve druhém zápase a získat na svého soupeře co možná největší náskok. Hostující hráči posadili své klíčové hráče na lavičku a to se na jejich hře projevilo. Předváděli spousty chyb, hlavně v útoku, když míče z jejich rukou končily často v síti. Domácí tak pohodlně ztrátovali a měli utkání pevně ve svých rukou. Soupeř působil odevzdaným dojmem a výsledky 25:16 a 25:15 z prvních dvou setů to jen potvrzovali. Ve třetím setu polevili domažličtí volejbalisté v koncentraci a sami tak umožnili soupeři se nadechnout k odporu. I když se v koncovce sady snažili střídáním ještě něco změnit, výsledek už se jim zachránit nepodařilo. Naštěstí to bylo jejich jediné zaváhání ve druhém utkání a čtvrtý set už byl opět plně v domácí režii. Vítězství 25:17 a celkově 3:1 přineslo Domažlicím další tři důležité body do ligové tabulky.

Sestava: Kupilík O., Jelínek H., Škorvánek, Pham, Roman, Kiesenbauer libero Schropfer Střídali: Giebl, Vaňourek

Po polovině soutěže se nyní nachází Volejbal Domažlice na šestém místě se ziskem 22 bodů. Na první Českou Lípu již ztrácí propastných 21, naopak na posledním místě figurují Modřany se ziskem 13 bodů, které jsou prvním soupeřem Domažlic po zimní přestávce soutěže. „Jsme za polovinou sezony a ve hře je dalších 54 bodů, našim cílem je stabilizovat výkon a posunout se v tabulce o několik příček výš a zabojovat o medailové umístění“ zhodnotil po posledním utkání kapitán Domažlic Kiesenbauer. Po měsíční přestávce nastoupí 13. ledna 2018 volejbalisté na palubovce zatím posledních Modřan. ´