zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Doma s Karlovarskem za 3 body.

Vydáno: 8. 11. 2017

Minulou sobotu se domažličtí volejbalisté představili podruhé v této sezoně před domácími diváky v souboji s rezervou extraligového Karlovarska. Postavení v tabulce mírně favorizovalo hostující tým, který se nacházel na druhém místě soutěže, zatímco Domažlice až na šestém. Navíc od začátku sezony se domažlickým zranilo několik hráčů základní sestavy a tak stále musí nastupovat v pozměněném složení. Největším problémem je absence prvního nahrávače Tomáše Vaňourka, který se po zranění kotníku již zapojuje do tréninku a v příštím kole by měl být připraven naplno zasáhnout do hry. V tomto kole ho zastoupil na nahrávce Ondra Kupilík, který momentálně hájí barvy MFF Praha v 1. lize.

Do utkání vstoupili domažličtí volejbalisté přesvědčivě. Dařilo se poměrně přesně přihrávat soupeřův servis a následné útoky ze středu nebo kůlů končily na polovině hostujících hráčů. Domažlickým vycházelo téměř vše na co sáhli, a tak první set skončil jasným vítězstvím 25:18. Ve druhém setu se hra vyrovnala. Soupeř se po nevýrazném začátku oklepal a začal předvádět daleko lepší výkon než v úvodu utkání . Útok domácích dokázali hráči Karlovarska ubránit, nebo alespoň zpomalit a jejich útočící hráči se proti domácí obraně prosazovali daleko více než v prvním dějství. Druhý set dospěl až do vyrovnané koncovky. Za stavu 24:23 ve prospěch domácích vystřídal na servis Vaňourek, který esem poslal domažlické do vedení 2:0. Ve třetím setu domácí ještě svoji hru zlepšili a zatlačili soupeře, který odolával jen do stavu 5:5. Pak přišla bodová šňůra domažlických volejbalistů a náskok narůstal až na sedm bodů. Přes mírné zavání v koncovce, kdy se volejbalisté Karlovarska bodově přiblížili, si domácí hráči závěr ohlídali a připsali si vítězství v úvodním zápase 3:0 (18, 23, 22). Sestava: Kupilík O., Kiesenbauer, Škorvánek, Ekstein, Giebl, Jelínek a libero Schropfer Střídali: Vaňourek, Pham.

Do druhého utkání nastoupili domácí s několika změnami v sestavě. Přesto pokračovali ve kvalitním výkonu a v průběhu úvodního setu si neustále udržovali mírný náskok. Pak ale přišla koncovka setu kterou domácí nezvládli. Několik nevynucených chyb domažlických, bodové bloky soupeře a z nadějného vedení najednou nezbylo nic a soupeř se ujal vedení 1:0. Ve druhém setu se scénář prvního dějství opakoval snad ještě s krutějším výsledkem pro domácí volejbalisty. Ani vedení 23:20 jim nestačilo na vítězství a po dalších chybách soupeř otočil skóre ve svůj prospěch a zvítězil 25:23. Přes velké zklamání dokázali domažličtí zabojovat a rozhodně nesložili zbraně. Několik změn v sestavě přineslo oživení hry a znamenalo úspěch ve třetím setu 25:20 a snížení 1:2 na sety z pohledu domácích. Bohužel ve čtvrtém dějství už nedokázali domácí volejbalisté navázat na výkon z předchozí sady a konec zápasu už byl v jasné režii hostujícího týmu. „Porážka 1:3 hodně mrzí, dvě nezvládnuté koncovky nás dnes připravily o vítězství ve druhém utkání“ řekl po zápase viditelně zklamaný univerzál domácích Zbyšek Jelínek. 1:3 (-21, -23, 20, -18)

V příštím kole čeká domažlické volejbalisty západočeské derby proti USK Slavia Plzeň. V tabulce jsou Domažlice na šestém místě pouze o dva body za Plzní, půjde tedy o přímý souboj o pozice. Doma se pak představí v sobotu 25. listopadu proti České Lípě. Pro obsazenost domácí haly se zápasy odehrají v náhradní hale ZŠ Masarykova ve Kdyni v 10 a ve 14 hodin.