zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Úspěšný víkend Domažlic čítá 7 vítězství!

Vydáno: 17. 11. 2016

V neděli odehráli domažličtí druholigoví volejbalisté zápasy 11. a 12. kola na předměstí Chomutova, v Jirkově, proti týmu VK Jirkov-Ervěnice. Severočeský tým se před zápasy nacházel s třinácti body na sedmém místě, Domažlice okupovaly se ziskem dvaceti bodů druhou pozici. Kvůli zdravotním a dalším problémům se domažlická sestava v pátek zúžila jen na osm hráčů, proto byl na rychlo dopsán na soupisku Vojtěch Šebek, opora Volejbalu Domažlice v uplynulých čtyřech sezónách.

Již po příjezdu do jirkovské haly bylo jasné, že kromě soupeřů, bude nepříjemným protivníkem také slunce, které hodně zhoršovalo viditelnost na jedné polovině hřiště. Klíčový byl tedy předzápasový los, který domažlický kapitán Kiesenbauer vyhrál a zkušeně vybral výhodnější stranu hřiště pro první set. Již v úvodu sady hosté odskočili především díky sérii bodových bloků Milana Romana a poté set v pohodě dohráli, 25:12. Ve druhém dějství čekala na domažlické volejbalisty sluncem osvícená strana, ovšem pokud chtěli pomýšlet na tříbodové vítězství, museli na této straně jednou zvítězit. I přes zhoršený příjem a obranu v poli se dokázali hosté dostat do vyrovnané koncovky. V ní si pomohli výborným servisem a vyhráli ji 25:23. Třetí sada už byla opět jednoznačná, domácí měli velké problémy na příjmu a proti kompaktním domažlickým blokům se jim nedařilo se prosadit. Po výhře 25:13 tak domažličtí ovládli celý zápas 3:0.

Ve druhém utkání si odbyl letošní premiéru Vojtěch Šebek, když nastoupil na blok místo Milana Romana. Slunce již v tomto utkání nikoho nelimitovalo a domácí se prezentovali lepším výkonem než v úvodním zápase, takže šlo o vyrovnanější podívanou. První set dospěl až do koncovky, když ani jeden tým v jeho průběhu nedokázal odskočit. V ní si hosté opět pomohli kvalitním servisem, kterým zatlačili Severočechy a díky tomu vyhráli 25:22. Rozuzlení následujícího dějství přišlo mnohem dříve. Za stavu 10:9 pro Domažlice přišel na servis Vojtěch Šebek a po sérii 13 servisů, včetně dvou es po timeoutech, odcházel za stavu 23:10, tudíž o osudu sady bylo rozhodnuto. Domácí se za stavu 0:2 nevzdali, vystřídali univerzála a předváděli ve třetím setu nejlepší volejbal z celého dvojutkání. Ani jeden tým se nedostal do trháku, takže se opět šlo za vyrovnaného stavu do koncovky. V klíčových chvílích dvakrát úspěšně zaútočil domažlický univerzál Zbyšek Jelínek a následně hosté využili hned první mečbol za stavu 24:23, když ubráněný balón složil útokem na soupeřovu polovinu nejvíce bodující hráč Domažlic Milan Škorvánek.

Volejbal Domažlice tak získal v Ervěnicích plný počet šesti bodů a zůstal na druhé příčce o dva body za první Českou Lípou. Právě s ní se domažličtí hráči utkají v neděli 27.11. v 10:00 a 14:00 na domácí palubovce v hale ZŠ Komenského. Půjde tak o přímý souboj dvou nejlepších celků druhé ligy, ve které budou bojovat o první místo!

Úspěšný víkend má za sebou i domažlické ženské áčko v krajském přeboru. V neděli v domácím prostředí dvakrát porazilo Bělou nad Radbuzou 3:0. Svěřenkyně Marie Schröpferové se tak posunuly na třetí místo tabulky!

A výbornou práci odvedly i juniorky Volejbalu Domažlice, které v neděli vstoupily do krajského přeboru turnajem v Kladrubech. Ani ony neztratily jediný set a udělaly své trenérce Evě Kortusové velkou radost, když všechna utkání vyhrály 2:0, konkrétně se utkaly se soupeřkami z Košutky, Rokycan a Kladrub.