zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Domažlice zaskočili lídra tabulky.

Vydáno: 10. 11. 2016

Domažlické druholigové volejbalisty čekal v sobotu těžký úkol. Po nečekané pořážce v druhém utkání s poslední Dobříší před dvěma týdny potřebovali získat co nejvíce bodů na půdě prvního celku tabulky Volejbalu Modřany, aby se ve vyrovnané tabulce druhé ligy udrželi na předních příčkách.

Domažličtí začali úvodní utkání v modřanské sokolovně lépe. Oba týmy předváděly kvalitní volejbal, ale byli to hosté, kdo se dostal před koncovkou do vedení. Za stavu 22:18 však přišel zkažený domažlický servis a následná neschopnost otočit se z nejtěžšího postavení. Modřanští obrátili na 24:22 a za stavu 24:23 jim hosté věnovali první set dalším zkaženým servisem. I druhá sada byla velice vyrovnaná, domácí výborně bránili, tlačili na servisu a na útoku hráli pestře a rychle. Domažlice však v půlce setu konečně našly ideální sestavu s Phamem na postu univerzála a Hynkem Jelínkem na smeči a k vidění tak byl další dramatický set. Tentokrát byli v koncove štastnější hosté a srovnali na 1:1. Třetí sada byla jako jediná jednoznačnější, když Domažlice utekly díky výbornému servisu a útoku z hlavního kůlu na rozdíl šesti bodů a ten udržely až do konce. Ve čtvrtém setu pokračovalo drama z prvních dvou setů. Kvalitní výkon obou družstev dovedl sadu až do vyrovnané koncovky. Opět ukázali pevnější nervy hosté, když využili chyb domácích na servisu a zvítězili 25:23 a v celém zápase 3:1.

Druhé utkání začalo podobně jako skončilo to první. Tentokrát šli do koncovky s mírným vedením domácí. Opět to však byli domažličtí, kdo se ze zisku sady radoval, především díky vynikajícímu výkonu Hynka Jelínka. V dalších setech už modřanským borcům došly síly na vzdor, Domažlice povzbuzeny vedením vždy ve střední části setu odskočily díky téměř bezchybné hře a výsledkem byla dvě jednoznačná vítězství, 25:14 a 25:16, celkově tedy 3:0.

„Šest bodů proti týmu, který soutěž vedl, je parádní výsledek. Byla to velice těžká utkání, hned čtyři sety se rozhodovaly v koncovkách, naštěstí jsme tři zvládli a to byl základ úspěchu. Excelentní výkon podal na smeči Hynek Jelínek, on byl tím rozdílovým hráčem mezi námi a Modřanami. Posunuli jsme se na druhé místo tabulky, určitě jej budeme chtít potrvdit v neděli proti Ervěnicím,“ řekl k zápasům kapitán Martin Kiesenbauer.

Na druhém místě velice vyrovnané tabulky ztrácí Volejbal Domažlice dva body na první Českou Lípu. Další kolo hraje domažlické áčko v neděli na předměstí Chomutova proti celku VK Jirkov – Ervěnice. Doma se představí v neděli 27.11. v 10:00 a 14:00, kdy přivítají právě první Českou Lípu.