zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Ženy vstoupily do sezóny úspěšně.

Vydáno: 3. 11. 2016

V sobotu vstoupilo do nové sezóny také ženské áčko Volejbalu Domažlice. V krajském přeboru první třídy čekala domažlické ženy utkání na půdě celku Lokomotiva Plzeň C.

Svěřenkyně trenérky Marie Schröpferové nevstoupily do úvodního zápasu dobře, domácím hráčkám nestačily téměř v žádné herní činnosti a první set jasně prohrály. Po několika změnách v sestavě se však karta otočila a v následujících setech to byly hostující volejbalistky, kdo na hřišti vládl. Domažlický tým dirigovaný nahrávačkou Anetou Berkovou, která je rovněž první nahrávačkou Volejbalu Plzeň v extralize kadetek, předváděl výborný výkon a po setech 25:16 a 25:18 se dostal do vedení 2:1. Ve čtvrtém setu se podařilo zkušenému domácímu týmu ve střední části odskočit a po zásluze srovnat na 2:2. V tiebreaku domažlické volejbalistky rychle prohrávaly a za stavu 6:11 to už s domažlickými nadějemi na vítězství nevypadalo dobře. Ovšem výborná série podání Anety Berkové i koncentrovaný výkon ostatních hráček přinesly devítibodovou sérii a tím pádem vítězství 15:11 po skvělém obratu.

Ani do druhého zápasu nevstoupily Domažlice tak, jak by si představovaly. Domácí hráčky šly rychle do vedení a to nedokázal hostující tým stáhnout ani přes zlepšený výkon v závěru sady. Druhý set měl opačný průběh, domažlické volejbalistky byly většinu času ve vedení a po výhře 25:20 srovnaly na 1:1. Klíčovým setem byl ten třetí, k vidění byl vyrovnaný volejbal plný dlouhých výměn. O vítězi se rozhodovalo až ve vyrovnané koncovce, kterou lépe zvládly hostující hráčky, 25:23 a dostaly se tak do vedení 2:1. Ve čtvrtém setu už byl na palubovce jen jeden tým, ten domažlický. Lokomotivě došly síly a Volejbal Domažlice si po jednoznačném vítězství 25:15 připsal celkovou výhru 3:1 a celkem tak ze sobotních utkání získal výborných 5 bodů.

TJ Lokomotiva Plzeň C – Volejbal Domažlice 2:3 (14,-16,-18,18,-11) a 1:3 (20,-20,-23,-15).

Sestava Volejbalu Domažlice: K. Ledvinová, J. Seidlová, L. Vlčková, A. Berková, B. Kupilíková, M. Franková, M. Kubalová, L. Hornová a M. Benešová. Trenérka: M. Schöpferová.

Mužské áčko mělo o uplynulém volno. Druhá liga pokračuje v sobotu 5.11., domažlické volejbalisty čekají utkání na palubovce prvního týmu tabulky, Volejbalu Modřany. Doma se Volejbal Domažlice představí v neděli 27.11., kdy v 10:00 a 14:00 přivítá Českou Lípu.