zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

S nováčkem pouze 3 body.

Vydáno: 29. 10. 2016

Volejbalová druhá liga pokračovala o uplynulém víkendu sedmým a osmým kolem. Domažličtí volejbalisté v neděli přivítali na domácí půdě nováčka soutěže, KV Dobříš. Domažlice se před těmito zápasy nacházely na třetí příčce se ztrátou jednoho bodu na první pozici, Dobříš naopak z předchozích utkání nezískala ani bod a tabulku tak uzavírala.

Přestože k tomu postavení v tabulce napovídalo, bylo jasné, že nepůjde o snadná utkání. Dobříš v sobotu před zápasem doplnila na soupisku univerzála extraligové Příbrami Adama Rycheckého, který loni nastupoval i za Volejbal Domažlice, a navíc se v její nedělní sestavě poprvé objevil bývalý kapitán juniorského národního družstva Jan Vobejda. Domažličtí však začali první zápas dobře, předváděli spolehlivý výkon ve všech činnostech a bez problémů zvítězili 25:18. Od druhého setu začali hosté více kousat, riskovali servis a to jim často vycházelo. K vidění tak byl vyrovnaný set, který až v koncovce ve svůj prospěch získali domácí, 25:22. Třetí sada byla nejnapínavější, Domažlice si vybojovaly několikabodové vedení, ale Dobříš dokázala v koncovce srovnat na 23:23. Více klidu a i štěstí však nakonec měli domácí a po vítězství 26:24 vyhráli první zápas 3:0.

I ve druhém utkání pokračovala vyrovnaná bitva až do stavu 18:18. Při podání Filipa Kupilíka domácí odskočili a set v pohodě dohráli, 25:19. Druhý set začali domácí několika zbytečnými chybami, Dobříš se chytila a postupně svůj náskok navyšovala, až po právu srovnala na 1:1 po výhře 25:16. Do třetího setu nastoupily Domažlice již v sestavě z úvodního zápasu a trpělivou hrou se houževnatému soupeři dokázaly vzdálit na rozdíl čtyř bodů – 20:16. Bohužel dva auty domažlických útočníků umožnily hostům snížit a do koncovky se šlo za vyrovnaného stavu. V nejméně vhodnou chvíli za stavu 23:23 přišel výpadek domažlického příjmu a hosté se díky dvěma esům z plachtícího podání dostali do vedení 2:1 na sety. Ve čtvrtém setu to vypadalo, že domácí dokáží stav utkání srovnat, rychle se dostali do vedení 14:8. Bohužel znovu přišlo několik nepřesností na domažlickém příjmu, které společně s nedůrazným útokem zapříčinily, že hosté ještě ve střední části setu srovnali s domácími krok. Vyrovnaní nalilo Středočechům čerstvou krev do žil, díky výbornému servisu a kvalitní obraně především na síti šli do koncovky s dvoubodovým vedením. Domažličtí ještě měli možnost utkání zdramatizovat, ovšem opět jim srazila vaz dvě esa z plachtícího podání, která rozhodla o vítězství Dobříše 25:21 a celkovém 3:1.

„Je to již potřetí, co jsme vyhráli první zápas a ve druhém nezískáme ani bod. Dobříš sice byla na posledním místě, ale takto posílená to lehký soupeř nebyl. K tomu abychom ho dvakrát porazili, bychom museli udržet koncentraci na vysoké úrovni v obou utkáních, což se nám nedaří. Mrzí nás to, měli jsme dvakrát vyhrát a zůstat v těsném kontaktu s první příčkou. Opět děkujeme všem divákům za výbornou podporu v obou utkáních,“ řekl k zápasům smečař Jan Ekstein.

Volejbal Domažlice se momentálně nachází se čtrnácti body na třetím místě. Tabulka druhé ligy je po osmi utkáních nebývale vyrovnaná. O nadcházejícím víkendu mají volejbalisté volno, poté je čekají dvě venkovní utkání, 5.11. v Praze proti Sokolu Modřany, 13.11. v Chomutově proti Jirkovu. Doma se Volejbal Domažlice představí v neděli 27.11., kdy doma přivítá Českou Lípu.