zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Report z Chabařovic.

Vydáno:5 . 10. 2016

Pátou sezónu v ligových soutěžích zahájili v sobotu domažličtí volejbalisté. Úvodní druholigové zápasy odehráli v severočeských Chabařovicích, což byl na začátek nejtěžší možný soupeř, jelikož se jedná o loňského vítěze soutěže.

Domažlice se museli obejít z různých důvodů hned o několik hráčů, ale na druhou stranu již mohli počítat s novou posilou Ondřejem Mazancem a Zbyškem Jelínkem, který se k týmu připojil kvůli studijním povinnostem až na konci září. První dva sety měly téměř obdobný průběh, do stavu 20:20 ani jeden tým neodskočil, ale v obou koncovkách byli úspěšnější domácí a vedli tak 2:0. Po dvou změnách v sestavě se hosté výrazně zlepšili na útoku a v obraně v poli. Kvalitním výkonem tak dokázali srovnat na 2:2. Tiebreak byl nádhernou volejbalovou bitvou, oba celky dřely a ukazovaly své kvality. Po nervydrásající koncovce nakonec mohli slavit Domažličtí, kteří vyhráli 21:19 a dokonali tak skvělý obrat z 0:2 na 3:2. Premiéru ve druhé lize si odbyl Ondřej Mazanec, který na liberu výrazně pomohl k vítězství spolehlivým příjmem a obrannými zákroky v poli.

V druhém utkání nastoupil do základní sestavy Volejbalu Domažlice blokař Filip Jahn, pro něhož to také byl první druholigový start. Úvodní set vyhráli hosté díky výborně zvládnutému závěru sady, 25:21. Druhá sada se domažlickým volejbalistům vůbec nevydařila, ani střídáními nedokázali chabařovický nápor zastavit a jasně set prohráli. V dalších dvou setech domácí po celou dobu o jeden dva body před Domažlicemi, kterým se nedařilo dostat do vedení. V koncovkách si severočeši své vedení pohlídali a po vítězstvích 25:22 a 25:20 vrátili hostům ranní porážku.

Volejbal Domažlice vs. Slovan Chabařovice 3:2 (23,20,-22,-17,-19) a 1:3 (-21,15,22,20)

„Ačkoliv šlo o první zápasy soutěže, předváděly oba týmy velice kvalitní volejbal. Bylo vidět, že se utkal loňský vítěz soutěže s loňským účastníkem vyšší soutěže. V prvním zápase se nám od třetího setu vyplatila změna sestavy, v tiebreaku jsme pak měli i o něco více štěstí než domácí. Druhý zápas jsme začali dobře, ale pak jsme přestali být důrazní na útoku, naopak Chabařovice útočily lépe, i díky tomu, že jim na druhé utkání dorazil jejich první smečař. U nás se asi projevila i únava z dlouhé cesty a náročného prvního zápasu. Teď nás čeká první domácí zápas proti TJ Praga, chtěl bych všechny fanoušky na sobotní zápasy srdečně pozvat,“ řekl k zápasům v Chabařovicích blokař Milan Roman.

Druhá liga pokračuje v sobotu, kdy v 10:00 a 14:00 hostí Volejbal Domažlice celek TJ Praga. Utkání se odehrají jako obvykle v hale ZŠ Komenského 17. TJ Praga je zkušený celek, který má na soupisce dvě významná jména. Jedná se o Ryana Burrowa, amerického smečaře, který s Ostravou vyhrál český titul a dále má zkušenosti z působení v Příbrami, Liberci nebo Odoleně Vodě, a Luboše Nováka, nahrávače, který má zkušenosti i z francouzské ligy. Určitě tak půjde o kvalitní zápasy.

Mimo mužské áčko zahájily v neděli sezónu také kadetky Volejbalu Domažlice. V rámci krajského přeboru odehrály úvodní turnaj, na kterém si poradily s Plzní Košutkou a Vejprnicemi 2:0, těsně podlehly Slavii Plzeň 0:2 (22:25 a 25:27) a prohrály s Volejbalem Plzeň. Po prvním turnaji, tak mají na svém kontě 6 bodů a v tabulce jim patří čtvrté místo. Sestava kadetek: M. Duffková, A. Budková, M. Kutilová, B. Kupilíková, Š. Zemanová, Š. Jarkovská, A. Kabourková, S. Konicarová.