zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Domažlice v Českém poháru skončily třetí ve skupině.

Vydáno: 29. 9. 2017

Domažličtí volejbalisté zahájili sezónu 16. 9. 2017 tradičně Českým pohárem. Český pohár byl jedním z vrcholů přípravy pro nastávající druholigový ročník, během kterého se musel do týmu zapracovat nový nahrávač Tomáš Vaňourek. Ten by měl v mužstvu nahradit odchozí stálice nahrávačského postu Ondřeje a Filipa Kupilíkovi. Ondřej se rozhodl po loňském neúspěchu v kvalifikaci o 1. ligu přestoupit do prvoligového družstva MFF Praha, za které bude dále hrát i naše loňská posila Hynek Jelínek, a Filip neodolal vábení extraligových Českých Budějovic.

Letošní Český pohár je poněkud odlišný díky změně rozpisu soutěže. Oproti předcházejícím ročníkům se základní skupina skládala pouze ze tří účastníků z první nebo druhé ligy. Celkově bylo šest skupin, a všech šest vítězů se může v druhém kole těšit na extraligové družstvo. Skupina A se skládala z Domažlic, druholigové Plzně a prvoligových Dobřichovic. Poslední jmenované Dobřichovice byly pořadatelem turnaje.

Turnaj zahajovalo utkání Dobřichovice – Plzeň, ve kterém domácí dokázali potvrdit roli favorita, a Plzeň porazili 3:1. Druhý zápas byl pro krajské rivaly z Plzně a z Domažlic pravděpodobně nejdůležitějším zápasem dne, neboť se zde mělo ukázat rozložení sil obou týmů před začátkem ligové soutěže. V první sadě se od stavu 8:8 ujali kormidla hry domažličtí volejbalisté a celkem v poklidu dokráčeli k zisku setu 25:17. Klíčová byla koncovka druhé sady, ve které Chodové polevili na útoku, a hráči Slavie ze zajištěné obrany dokázali vyhrát koncovku 27:25. Právě obrana byla rozhodujícím faktorem třetí a čtvrté sady. Zatímco Plzeň spolehlivě blokovala a zpracovávala nadražené balóny v poli, Domažlice bránily špatně a do pohody z prvního setu se nedokázaly dostat. Zbylé dvě sady skončily shodně 25:22 ve prospěch Slavie, a tak Plzeň ukončila šestizápasovou sérii výher Domažlic. Celý turnaj byl zakončen zápasem Domažlic s Dobřichovicemi. Hosté se snažili do zápasu vstoupit bojovně se snahou potrápit prvoligového soupeře, ale tvrdý a jistý servis domácích rychle rozmetal domažlické naděje, a do druhého technického time-outu se odcházelo za stavu 16:3. Po zbytek setu se naštěstí domažličtí volejbalisté zmátořili, odvrátili hrozbu nelichotivého jednociferného výsledku, ale prohráli 25:15. Zbylé dva sety se hra hostů zlepšila, ale na přesné dobřichovické útoky, hrané až k zadním lajnám, a zmiňovaný servis recept nenašli. Dobřichovice tak zaslouženě vyhrály celý turnaj a v příštím kole se utkají s extraligovým Ústím nad Labem.

„Celý turnaj bohužel neprobíhal podle našich představ, rozhodně jsme doufali, že víc zatlačíme Plzeň. Kazili jsme jednoduché servisy ze země, trápili jsme se na bloku i na útoku. Pozitivem turnaje je úspěšné zapracování nového nahrávače Tomáše Vaňourka, který své předchůdce nahradil výborně, soupeře trápil servisem a útoky nám připravoval často na jedny ruce. Perfektně mu vycházela především souhra na středu s kapitánem Martinem Kiesenbauerem. Chyba byla spíše v nás zkušenějších, celkově jsme působili poněkud nervózním dojmem a v těžkých situacích jsme si nedokázali pomoct,“ zhodnotil utkání bývalý hráč Plzně a v současnosti jeden z tvůrců domažlických tréninků Jan Ekstein.

Domažlice: Martin Kiesenbauer, Jan Giebl, Tomáš Vaňourek, Ruda Kortus, Tomáš Kubal, Jan Ekstein, Michal Pham, Milan Škorvánek, Zbyšek Jelínek, Martin Schröpfer, Ondřej Mazanec.

Výsledky turnaje: Dobřichovice – Plzeň 3:1 (12,-25,22,22) Plzeň – Domažlice 3:1 (-17,25,21,20) Dobřichovice – Domažlice 3:0 (15,22,17)