zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Domažlice budou hrát kvalifikaci o 1. ligu!

Vydáno: 26. 3. 2017

Poslední kola druhé ligy, která se odehrála v sobotu, již nemohla nic změnit na prvenství v soutěži domažlických volejbalistů. Přesto se jednalo o prestižní utkání, neboť Volejbal Domažlice zajížděl do Plzně ke krajskému derby s USK Slavií Plzeň.

Domažličtí volejbalisté, ze zdravotních důvodů oslabeni o dva ústřední smečaře Škorvánka a H. Jelínka, začali utkání lépe. Vysoké vedení sice dokázali v závěru úvodní sady skoro ztratit, ovšem na vítězství v setu to stačilo. Druhý set patřil jednoznačně domácím, domažličtí hráči se trápili na příjmu i v útoku a výsledkem byla jasná porážka 25:14. Po prostřídání, kdy se mimojiné Zbyšek Jelínek přesunul na post smečaře se zlepšila hostující přihrávka a ačkoliv útok stále nefungoval úplně ideálně, dokázaly Domažlice Plzeň přehrát 25:18. I ve čtvrtém setu pokračovala bitva obran, kdy většina výměn nabídla dlouhou podívanou. Úspěšnější byli Plzeňané a o vítězi utkání tak musel rozhodnot tiebreak. V něm si již na začátku vytvořili náskok hosté a ten udrželi až do konce, 15:8 a 3:2 pro chodský celek.

Do druhého zápasu nastoupili hosté i bez Filipa Kupilíka a Phama. Úvodní sadu nová sestava začala hodně špatně, domácí vedli až o osm bodů. Poté sice přišlo snížení až na rozdíl jednoho bodu, ale koncovku uhráli domácí. Všechny následující sety nabídly velice vyrovnanou podívanou, v níž vynikalo především plzeňské libero Pavel Utler, který ubránil spoustu hostujících útoků. Všechny tři sety dospěly do vyrovnaných koncovek a všechny skončily stejným výsledkem. Volejbal Domažlice vždy projevil více klidu a po třech vítězstvích 25:23 se mohl radovat z tříbodového vítězství v posledním zápase soutěže.

USK Slavia Plzeň vs. Volejbal Domažlice 2:3 (-22,14,-18,20,-8) a 1:3 (23,-23,-23,-23)

Domažličtí volejbalisté tak vyhráli 2. ligu se ziskem 87 bodů, s bilancí 30 výher a 6 porážek a s desetibodovým náskokem na druhou Českou Lípu. Po krátkém rozmýšlení se volejbalisté dohodli na přihlášení do kvalifikace o první ligu, druhou nejvyšší soutež v České republice, kterou tak budou hrát po dvou letech. Vítěz C skupiny 2. ligy, Bučovice, účast v kvalifikaci odmítl, tudíž soupeři Domažlic budou vítěz B skupiny, Spartak Velké Meziříčí, a 11. tým první ligy, TJ ČZU Praha. Rozpis kvalifikace je následující:

Sobota 1.4. 17:00 Volejbal Domažlice vs. Spartak Velké Meziříčí

Sobota 8.4. 17:00 ČZU Praha vs. Volejbal Domažlice

Neděle 9.4. 17:00 Volejbal Domažlice vs. ČZU Praha

Sobota 15.4. 17:00 Spartak Velké Meziříčí vs. Volejbal Domažlice.