zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Volejbal Domažlice - Vítěz 2. ligy!

Vydáno: 16. 3. 2017

Poslední domácí zápasy v letošní druholigové sezóně odehráli v sobotu domažličtí volejbalisté, kdy hostili celek TJ Netolice 1892. Zároveň se jednalo o utkání, ve kterých Volejbal Domažlice mohl rozhodnout o celkovém vítězství v soutěži. K tomu potřeboval získat v sobotních zápasech alespoň o bod víc, než Česká Lípa doma s Jirkovem.

Den před utkáním, v pátek, to s domažlickými ambicemi nevypadalo dobře. Kromě plánovaných absencí obou liber onemocněl Hynek Jelínek a viróza trápila i Phama. Druhý jmenovaný se nakonec do soboty dal dohromady a právě on nastoupil na postu libera. Domácí sice nezačali úvodní sadu dobře, rychle prohrávali, ale ve střední části setu už byli ve vedení, které udrželi až do koncovky. Ve druhém setu se přestalo domácím dařit na útoku, navíc se přidalo několik nepřesností v mezihře a Netolice se dostaly do tempa. Jihočeši naplno využili nervózního výkonu Domažlic a po zásluze srovnali na 1:1. Do třetího setu vstoupili domácí se dvěma změnami v sestavě, zlepšili obranu v poli i příjem a od začátku sady drželi hosty pod sebou. Postupně si vybudovali až sedmibodový náskok a sadu vyhráli 25:18. Naplněná hala si i ve čtvrtém setu užívala koncentrovaný výkon v podání Domažlic. Až v závěru sady domácí několikrát zbytečně chybovali a povolili hostům se přiblížit na rozdíl pouhých dvou bodů. Se štěstím pak Volejbal Domažlice uhrál mečbol za stavu 24:22 a mohl se radovat z důležitých tří bodů za výhru 3:1. Během prvního utkání byly předsedou Okresního volejbalového svazu Ladislavem Sazamou předány stříbrné medalie domažlickým juniorům za druhé místo v krajském přeboru.

Druhé utkání začali domácí téměř ve stejné sestavě jako dohrávali první zápasy, jen Jana Giebla nahradil na bloku Milan Roman. Úvodní dějství bylo jednoznačnou záležitostí Domažlic, když jej vyhrály 25:16. Druhý set nabídl pořádnou bitvu, hosté po prostřídání ožili a v koncovce vedli 22:20. Velká bojovnost i štěstí přinesly domácím srovnání a nakonec i vítězství 27:25, když setbol proměnil úspěšným útokem Milan Škorvánek. Třetí set byl vyrovnaný do stavu 10:10. Poté přišla domažlická série 12 bodů v řadě, která rozhodla o vítězi sady i celého zápasu. Po výhře 25:11 tak domácí získali další tři body a čekali na výsledky z České Lípy. Chvíli po skončení utkání se objevily na svazovém webu výsledky, díky kterým vypukla na Chodsku mistrovská radost. Česká Lípa získala jen tři body, tím pádem bylo jasné, že devítibodový náskok zajišťuje Volejbalu Domažlice předčašně vítězství ve druhé lize!!!

Volejbal Domažlice – TJ Netolice 1892 3:1 (21,-21,18,22) a 3:0 (16,25,11)

„Máme ohromnou radost, vzhledem k tomu, že jsme nebyli úplně kompletní, tak jsme měli z posledních domácích zápasů lehce obavy. Ale zvládli jsme to proti Netolicím, které přijely v plné sestavě, výborně. A to že Jirkov sebral body Lípě, to bylo velké překvapení! Je fantastické, že jsme mistři dvě kola před koncem! Moc děkujeme všem divákům, kterých v sobotu přišlo opravdu hodně. V sobotu 18.3. odehrajeme poslední zápasy v Plzni a do středy 22.3. se musíme rozhodnout, zdali přihlásíme kvalifikaci o první ligu,“ řekl kapitán Volejbalu Domažlice Martin Kiesenbauer.