zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

K postupu v poháru chyběl bod.

Vydáno: 23. 9. 2016

V sobotu se ve sportovní hale domažlické ZŠ Komenského 17 konalo první kolo Českého poháru mužů ve volejbale. Kromě domácího Volejbalu Domažlice se turnaje zúčastnily prvoligové celky TJ Sokol Dobřichovice a VK EGE České Budějovice B a druholigová USK Slavia Plzeň.

V prvním utkání se představili domácí volejbalisté proti krajským rivalům z Plzně. Ti přijeli na Chodsko posíleni o ještě loni extraligového smečaře Jakuba Krause. Naopak za domácí se poprvé představil Jan Ekstein, který se vrátil právě z Plzně po čtyřech letech. Všechny sety měly podobný průběh, domažličtí hráči se dostali ve střední části setu do čtyř nebo pětibodového vedení, které kromě druhé sady vždy udrželi až do konce. Pouze ve druhém setu v koncovce zaváhali a prohráli ji 25:23. Ostatní koncovky měly Domažlice pod kontrolou a zvítězily tak 3:1. V druhém zápase prvoligových celků porazily zkušenější Dobřichovice mladý budějovický celek po velkém boji 3:2. Vzhledem k tomu, že pět setů se hrálo i v následujícím utkání mezi Dobřichovicemi a Plzní, ve kterém nakonec opět zvítězil dobřichovický Sokol, bylo jasné, že to bude velmi dlouhý volejbalový den. Zápas mezi Domažlicemi a Budějovicemi nabídl velice vyrovnaný první set. Domácí dlouho vedli a vybojovali si i dva setboly, ovšem dvoumetroví talentovaní mladíci z jihu Čech se nevzdali a nakonec set otočili ve vítězství 30:28. EGE táhl především sedmnáctiletý univerzál Marek Šotola, který je určitě velkou nadějí budějovického volejbalu do budoucna. V dalších setech však domažličtí zlepšili obranu na síti, dokázali více útoků hostů přiblokovat a podporováni výborným publikem vyhráli postupně 25:17, 25:19 a 25:20. Útočnými oporami Volejbalu Domažlic byli především Pham na smeči a Škorvánek na netypickém postu univerzála, se kterým se ovšem výborně vyrovnal. Tento zápas byl také velice povedeným návratem Tomáše Kubala po více než roce do sestavy, který se představil na liberu velice dobrým výkonem. Předposlední zápas mezi Plzní a Budějovicemi, který Slavia vyhrála 3:2, tak už nemohl nic změnit na tom, že v závěrečném souboji se utkají Domažlice s Dobřichovicemi o vítězství v turnaji a o postup do dalšího kola, domažlickým volejbalistům stačilo k postupu uhrát dva sety. Začátek utkání, který byl podle původního rozpisu stanoven na 19:00, se nakonec posunul až na 21:45. Oba celky již zmáhala značná únava, a tak bylo jasné, že rozhodne to, kdo udělá méně chyb. Bohužel v prvních dvou sadách to byli hosté, kdo ukázal svoji zkušenost a produkoval na rozdíl od domácích téměř bezchybnou hru a po setech 25:20 a 25:19 zaslouženě vedl 2:0. Ve třetím setu to za stavu 12:7 pro hosty vypadalo již s domácími hodně bledě. Ovšem domažličtí dokázali rychle otočit na 13:12 a do koncovky šli s jednobodovým vedením. Ovšem pak přišel dobřichovický blok, sporné rozhodnutí rozhodčího a najednou to byli hosté, kdo měl možnost dvou setbolů. První ještě Domažlice odvrátily, ale druhý suverénním útokem přes dvojblok proměnil odchovanec horšovskotýnského volejbalu a opora dlouholetá opora Dobřichovic Jan Thomayer. Středočeši se tak mohli po právu radovat z vítězství 3:0, z prvenství v celém turnaji a postupu do dalšího kola, kde se doma utkají s extraligovým Ústím nad Labem.

„Byl to hodně náročný turnaj, asi nejdelší volejbalový den v našich životech, nepamatuji si, že bych někdy dohrával zápas těsně před půlnocí. Bohužel jsme skončili o bod druzí, v posledním utkání už nám došly síly, na úspěch proti Dobřichovicím bychom potřebovali energičtější výkon. Je to škoda, zahrát si ve druhém kole proti extraligovému celku, to bylo velké lákadlo. Ale druhé místo musíme brát jako úspěch v konkurenci dvou prvoligových celků a jednoho kvalitního druholigového. Chtěl bych za celý tým poděkovat všem divákům za podporu během celého dne, opět jich dorazilo hodně a jejich fandění bylo skvělé,“ řekl k turnaji nový kapitán Volejbalu Domažlice Martin Kiesenbauer.

Teď mají volejbalisté víkend volno a 1.10. začínají druhou ligu zápasy v severočeských Chabařovicích. Doma se představí v sobotu 8.10., kdy hostí celek TJ Praga Praha.

Výsledky:
Domažlice-Plzeň 3:1 (20,-23,18,19)
České Budějovice B-Dobřichovice 2:3 (21,-20,-11,24,-9)
Plzeň-Dobřichovice 2:3 (-19,21,-23,27,-10)
Domažlice-České Budějovice B 3:1 (-28,17,19,20)
České Budějovice B-Plzeň 2:3 (-18,12,20,-16,-6)
Dobřichovice-Domažlice 3:0(20,19,23)