zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Šlágr kola ovládla Česká Lípa.

Vydáno: 10. 3. 2017

V sobotu odehráli domažličtí volejbalisté utkání, která jim v předstihu mohla zajistit druholigový titul. Ovšem jejich soupeřem byl ten nejtěžší protivník, druhá Lokomotiva Česká Lípa, navíc se hrálo právě na severu Čech, kde je Lokomotiva velice silná. Před zápasy měly Domažlice na čele desetibodový náskok, zisk pěti bodů v Lípě by jim přinesl jisté prvenství. Ale vzhledem k síle domácích bylo jasné, že zisk každého bodu bude důležitý k udržení co největšího náskoku.

Oba týmy nastoupily k utkáním v kompletních sestavách. Lépe začali domácí, kteří si několika bodovými bloky zajistili již v úvodu setu náskok. Hosté sice po prostřídání hru vyrovnali, ale na otočení stavu již nedošlo. I ve druhém setu se dlouho více dařilo Lípa, o druhém technickém timeoutu vedla 16:10. Domažlice se však nevzdaly a díky velké bojovnosti dokázaly skóre otočit a v koncovce si mírné vedení pohlídat. Třetí set nabídl asi nejnapínavější a nekvalitnější podívanou celého dne. Hrál se výborný druholigový volejbal, oba týmy projevovaly velkou chuť po vítězství. Hosté šli do koncovky s dvoubodovým vedením, o něž je připravily dvě chyby rozhodčích. Toho Lípa využila a zvítězila 25:23. Volejbal Domažlice nechtěl z tohoto zápasu odejít bez bodu, od začátku čtvrtého sadu byl nad domácími a výhrou 25:20 si došel pro vyrovnání na 2:2. Tiebreak se stal poměrně jednoznačnou záležitostí Lokomotivy, výborně bránila, neškodný servis Domažlic snadno proměňovala v body, po zásluze vyhrála 15:6 a celý zápas 3:2.

Do druhého zápasu vstoupily oba celky v pozměněných sestavách. Oba týmy se dopouštěly velkého množství nevynucených chyb. Mírné vedení si udržovala Lípa, která využívala toho, že jí servis hostů nezpůsoboval vůbec žádné problémy. Po oboustranně nevýrazném výkonu se ze zisku radovali domácí, kteří o něco lépe bránili. Druhá sada to bylo velké trápení Domažlic, Lokomotiva excelentně bránila na bloku i v poli, hostům se naopak nedařilo v žádné činnosti a domácí tak po zásluze vedli 2:0. Prostřídaná sestava Domažlic se ve třetím setu vzchopila, rychle vedla 8:0 a zisk třetího setu si v pohodě pohlídala. Klíčový čtvrtý set již opět nabídl výborný volejbal. Vyrovnaný stav vydržel až do 18:17 pro domácí, kdy na servis přišel skvěle hrající českolipský blokař Peníška a svým servisem rozvrátil domažlický příjem, čímž de facto rozhodl o výhře Lípy 25:19 a celkové 3:1.

Lokomotiva Česká Lípa – Volejbal Domažlice 3:2 (19,-22,23,-20,6) a 3:1 (21,18,-17,19)

„Bohužel se o nikom z nás nedá říct, že by hrál celý zápas dobře. Vůbec se nám nedařil servis, domácím jsme téměř neškodili, tam to bylo extrémní trápení. Rozdílovými hráči byli domácí blokaři, kteří velice slušně bránili a na útoku byli téměř neomylní. I ten jeden získaný bod je pro nás důležitý, udržel nás na šest bodů od Lípy. Cením si toho, že ačkoliv nám se nedařilo a soupeř hrál dobře, tak jsme se nevzdali a díky bojovnosti jsme dovedli první zápas do tiebreaku. Teď se připravíme na Netolice a věřím, že s nimi doma urveme dvě vítězství. Chtěl bych všechny fanoušky na sobotu pozvat,“ řekl smečař Milan Škorvánek.

Domažlice tak mají momentálně na čele náskok šesti bodů, do konce soutěže chybí čtyři zápasy. Hraje se tedy o dvanáct bodů. K jistotě titulu potřebují Chodové získat z posledních kol alespoň sedm bodů. V sobotu 11.3. přivítá v posledním domácím zápase Volejbal Domažlice jihočeské Netolice. Utkání začínají v hale ZŠ Komenského 17 v 10:00 a 14:00.