zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Doma s Jirkovem vítězně.

Vydáno: 23. 2. 2017

Předposlední domácí zápasy odehráli v sobotu domažličtí volejbalisté. Domažlický lídr druholigové tabulky přivítal v hale ZŠ Komenského 17 soupeře ze severočeského Jirkova. Volejbal Domažlice držel před těmito zápasy deseti bodový náskok na druhou Českou Lípu a chtěl v domácích utkáních náskok udržet. VK Jirkov-Ervěnice se nacházel na sedmém místě tabulky a byl v akutním ohrožení pádu do baráže.

Domažličtí i ervěničtí volejbalisté nastoupili k zápasům v kompletních sestavách, lépe se úvod prvního zápasu vydařil domácím. Postupně si vybudovali několikabodový náskok, když se útočně dařilo především blokařům a ostatní se přidali koncentrovaným výkonem bez chyb. Ani ve druhém setu nedokázali hosté příliš Domažlicím vzdorovat, po jednoznačném výhře 25:16 vedli domácí 2:0. Hosté se za nepříznivého nevzdali, přesunuli smečaře na post univerzála a jeho útočný výkon spolu s hostujícím servisem přinesl Ervěnicím vedení 19:13. Tři střídání na domácí straně však nápor Severočechů zastavila a při Phamově podání předvedli domažličtí volejbalisté několik výborných obranných zákroků a díky následným úspěšným útokům Hynka Jelínka stav otočili. Na to již hosté zareagovat nedokázali a po výhře 25:22 tak Domažlice mohly slavit před slušně zaplěnou halou tříbodovou výhru 3:0.

Domažličtí využili před druhým zápasem šíře svého kádru a nastoupili se čtyřmi změnami v sestavě. Po dlouhé pauze způsobené zraněními se v základní sestavě Volejbalu Domažlic představil na postu libera Tomáš Kubal a vedl si výborně. Hosté se po prohraném prvním zápase prezentovali bojovným výkonem opřeným o dobrou obranu v poli a razantní útok univerzála. Domácí však navázali na výkony z minulých zápasů a k vidění byl velice kvalitní druholigový volejbal. Domažlice šly postupně do vedení, které však hosté dokázali v koncovce snížit na rozdíl jediného bodu. Dvě střídání však domácí opět uklidnila a koncovku si pohlídali. Ve druhém setu pokračovala vyrovnaná bitva, na ervěnických volejbalistech byla vidět velká chuť na Chodsku bodovat. Domácí ovšem v poslední době hrají ve velké pohodě a opět si díky sebevědomému výkonu ve všech činnostech celý set udržovali mírné vedení. To si nenechali vzít ani v koncovce, ačkoliv se hosté vybičovali k velkému náporu. I druhá sada skončila vítězstvím Domažlic 25:23. Ve třetím setu již Jirkov odpadl a brzy bylo jasné, že jde o poslední sadu zápasu. Po výhře 25:15 mohli domácí slavit i druhé vítěztví bez ztráty setu a plný šestibodový zisk do tabulky.

Do konce soutěže zbývá odehrát šest zápasů, hraje se tedy o osmnáct bodů. Náskok Volejbalu Domažlice na českolipskou Lokomotivu je stále deset bodů (Lípa si přivezla šest bodů z Modřan). O nadcházejícím víkendu má druhá liga volno. Rozuzlení může přinést již sobota 4.3., kdy Volejbal Domažlice jede právě do České Lípy. K definitivnímu zajištění prvního místa potřebují domažličtí volejbalisté z posledních šesti zápasů získat devět bodů, popřípadě uhrát pět bodů právě v Lípě.

„Jdeme do finále! Domácí zápasy s Jirkovem jsme zvládli výborně, i když hosté byli velice nepříjemným soupeřem. Teď se soustředíme na zápasy v České Lípě, to asi budou nejtěžší utkání letošní sezóny. Máme luxusní výchozí pozici, pořádně se na poslední kola připravíme a pokusíme se titul potvrdit co nejdříve,“ řekl domažlický nahrávač Filip Kupilík.

Volejbal Domažlice vs. VK Jirkov-Ervěnice 3:0 (18,16,22) a 3:0 (23,23,15)