zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Dvanácti bodový víkend Domažlic!

Vydáno: 12. 2. 2017

Hned čtyři utkání absolvovalo mužské áčko Volejbalu Domažlice o uplynulém víkendu. V sobotu hrál lídr druholigové tabulky na půdě poslední Dobříše, v neděli doma hostil v přeloženém utkání celek Volejbal Modřany.

Dobříš své domácí zápasy hraje v Praze v Modřanech a k prvnímu utkání se proti Domažlicím postavil nováček soutěže se dvěma posilami z extraligové Příbrami, juniorskými reprezentatny Radkem Sudou a Adamem Rycheckým, ten loni pomáhal i Volejbalu Domažlice. Úvodní set nezastihl volejbalisty z Chodska v dobré formě, velké množství nepřesností jak při zpracování míče, tak především na útoku zapříčinily porážku 25:22. Po dvou změnách v sestavě se výkon Domažlic v dalších setech výrazně zlepšil. Díky výbornému příjmu útočili hosté do otevřené obrany domácích, nejvíce se dařilo kapitánovi Kiesenbauerovi, jehož spolupráce s nahrávačem Filipem Kupilíkem byla v tomto zápase téměř bezchybná. Po setech 25:15 a 25:18 tak Domažlice vedly 2:1. Ve třetím setu Dobříš kousala, především Suda dělal hostům problémy útokem i servisem, ale i tak dokázali domažličtí volejbalisté mírně odskočit a v koncovce si náskok pohlídat – 25:21 a celkově 3:1. Do druhého zápasu vstoupily oba celky bez hostujících hráčů z Příbrami, domácí bez Sudy a Rycheckého, hosté bez Filipa Kupilíka. Domažličtí hráči si dobře pamatovali na nečekanou porážku z podzimního zápasu, kterou jim Dobříš na Chodsku uštědřila a tentokrát již nic nepodcenili. V každém setu se dostali do několikabodového vedení, Dobříš sice dokázala v první i druhém dějství v závěru snížit, ale po setech 25:22 a 25:21 Domažlice vedly 2:0. Třetí sadu už měli hosté naprosto pod kontrolou, po vítězství 25:16 tak za sobotu brali celkem 6 bodů za výhry 3:0 a 3:1.

KV Dobříš : Volebal Domažlice 1:3 (21,-15,-18,-21) a 0:3 (-22,-21,-16)

V neděli do Domažlic zavítal pražský celek Volejbal Modřany, který se po nadějném začátku sezóny, kdy chvíli okupoval i první příčku, propadl do nižších pater tabulky. Téměř kompletní domažlická sestava nedala Pražanům v prvním zápase žádnou šanci, domácí byli ve všech činnostech lepší a po setech 25:14, 25:17 a 25:14 mohli slavit vítězství 3:0. Do druhého utkání vstoupili hosté mnohem lepším výkonem, přestali chybovat, riskovali servis a pomáhali si výborným blokem. Tím domažlické volejbalisty zaskočili a po zásluze vyhráli první sadu 25:19. Domácí trenér Tomáš Kubal na to zareagoval několika změnami v sestavě a předváděná hra získala zpět svou úroveň. Hosté sice nadále bojovali, ale na koncentrovaný výkon domácích nestačili. Po setech 25:13, 25:18 a 25:15 zůstaly tři body za vítězství 3:1 na Chodsku. Ve druhém utkání si odbyl svou druholigovou premiéru na postu smečaře Ondřej Mazanec, který jinak výborně hraje na pozici libera.

Volejbal Domažlice : Volejbal Modřany 3:0 (14,17,14) a 3:1 (-19,13,18,15)

„Těžký víkend jsme zvládli perfektně, ziskem dvanácti bodů jsme si upevnili vedení v soutěži. Všichni zaslouží pochvalu za to, jak k víkendu přistoupili. Do konce soutěže chybí čtyři dvojzápasy a bylo by super, kdybychom nastavenou úroveň hry udrželi. V takovém případě nám vítězství v lize už neuteče,“ řekl trenér Tomáš Kubal.

Díky ztrátě České Lípy v Karlových Varech je náskok Volejbalu Domažlice na čele již 16 bodů, Domažlice mají odehrány dva zápasy navíc. To už je velice solidní náskok deset zápasů před koncem soutěže. O nadcházejícím víkendu mají volejbalisté volno. V sobotu 18.2. doma přivítají Ervěnice, zápasy začínají v hale ZŠ Komenského 17 v 10:00 a 14:00.

Důležité zápasy mají za sebou domažlické ženy, které v krajském přeboru získaly 4 body v Bělé nad Radbuzou za prohru 2:3 a výhru 3:0. Tím se posunuly na sedmé místo tabulky právě před Bělou.