zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Volejbalisté zvítězili podvanácté v řadě!

Vydáno: 10. 1. 2017

Rok 2017 zahájili domažličtí volejbalisté pěkně zostra. V neděli 8. ledna je čekaly úvodní zápasy druhé poloviny soutěže doma proti loňskému vítězi soutěže, Slovanu Chabařovice. Ještě předtím v pátek 6. ledna absolvovali přípravný turnaj v německém Deggendorfu. Turnaj nazvaný Donau Cup vyhráli, když porazili všechny soupeře z německé třetí nejvyšší soutěže. V sobotu ještě část družstva odehrála prestižní turnaj smíšených družstev v Klatovech, který rovněž vyhrála. A v neděli přivítal Volejbal Domažlice již zmiňované Chabařovice v bojích o druholigové body.

Domažlice měly být povzbuzeny 10 vítěznými zápasy v řadě a dvěma vítěznými turnaji, ale úvodní set se jim vůbec nepodařil. Hosté zatlačili domácí volejbalisty podáním a následně si připisovali jeden bodový blok za druhým. Po jednoznačné prohře 25:16 bylo jasné, že bude zapotřebí něco změnit. Trenér Tomáš Kubal vystřídal oba smečaře, Pham s H. Jelínkem příjem uklidnili a tím i celou domažlickou hru. Ta od druhého setu již dosahovala kvalit z konce předchozího roku. Chabařovice, kterým citelně chyběl první nahrávač, byly pod tlakem domažlického podání i útoku a samy vytvářely velké množství chyb. Po setech 25:12 a 25:13 tak šli do vedení 2:1 domácí. Ti veděli, že Česká Lípa v sobotu získala plný počet bodů, takže k udržení čtyřbodového náskoku na čele tabulky, bylo nutné rovněž body neztratit. Podle toho domažličtí hráči přistoupili ke čtvrtému setu. Hosté sice omezili počet chyb a hra se vyrovnala, ovšem o pár bodů nahoře byli celou dobu domácí. Ti si soustředěným výkonem došli pro výhru 25:20 a připsali si tři body za vítězství 3:1.

Do druhého zápasu vstoupili Domažlice v téměř stejné sestavě, jaká začínala předchozí utkání, pouze na bloku nahradil Milana Romana Jan Giebl. Tentokrát už Domažlice začaly utkání koncentrovaněji než předtím. Chabařovice však také bojovaly a předváděly především v obraně v poli výborné zákroky. Na útoku a servisu však byli lepší domácí a díky tomu si udržovali od střední části setu několikabodové vedení, které udrželi až do konce, 25:21. Ve druhém setu pokračovala celkem vyrovnaná podívaná, rozdílovou činností byl tentokrát blok, na které vynikal především domažlický univerzál Zbyšek Jelínek. Hosté se nevzdávali, ale na konsolidovanou hru Domažlic opět nestačili, 25:21. Ve třetím setu už Chabařovicím došly síly a domácí měli sadu pod kontrolou. Výkonem podobným těm ze závěru loňského roku dokráčeli k výhře 25:18 a celkové 3:0.

Volejbal Domažlice – VK Slovan Chabařovice 3:1 (-16,12,13,20) a 3:0 (21,21,18)

„Po nevydařeném prvním setu úvodního zápasu jsme se srovnali a měli zbytek zápasu pod kontrolou. Ve druhém zápase Chabařovice omezily počet vlastních chyb, ale my jsme hráli koncentrovaně a to nám přineslo druhé vítěztsví. Opět se dostalo na hřiště všech 11 hráčů, což je velké pozitivum a ukazuje to vyrovnanost našeho týmu. Teď se musím připravit na těžké zápasy na půdě Pragy,“ okomentoval úvodní zápasy roku 2017 smečař Milan Škorvánek.

Volejbal Domažlice zůstává na prvním místě tabulky se čtyřbodovým náskokem na Českou Lípu. Třetí místo drží TJ Praga, což je další soupeř domažlických volejbalistů. V Praze je v sobotu čeká silný a zkušený tým, který má ve svém středu hráče s velkými zkušenostmi z extraligy i ze zahraničních soutěží, Luboše Nováka, Ryana Burrowa a Michala Bízu. Doma se Volejbal Domažlice představí v sobotu 21. ledna, kdy v hale ZŠ Komenského hostí od 10:00 a 14:00 béčko extraligového Karlovarska.