zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Volejbalisté stráví Vánoce na čele tabulky!

Vydáno: 15. 12. 2016

Posledním střetnutím, které domažličtí volejbalisté v roce 2016 absolvovali, bylo sobotní krajské derby s USK Slavií Plzeň. Plzeň přijela do Domažlic jako šestý celek tabulky, naopak domácí byli před utkáními na prvním místě po sérii osmi výher v řadě. Dle postavení v tabulce, tak byl favoritem Volejbal Domažlice, ovšem daly se čekat velice vyrovnané bitvy vzhledem k tomu, že v derby se oba celky chtějí vytáhnout, a navíc se domácí museli obejít bez hostujících hráčů Filipa Kupilíka a Hynka Jelínka.

Domažlice dokázaly v úvodu utkání navázat na předchozí kvalitní výkony, hrály bez chyb a trpělivě. Plzeň však rozhodně nehrála špatně, domažličtí svůj náskok museli budovat postupně. V koncovce měli domácí k dispozici pětibodové vedení, které bez problémů udrželi a zvítězili 25:20. Podobný průběh měla i druhá sada, hosté se opírali především o útok univerzála Jakuba Brabce, loňské opory Volejbalu Domažlice, ovšem na kolektivní výkon Domažlic podpořený kvalitním servisem to nestačilo. Domažličtí opět zvítězili 25:20. Plzeň zkoušela protočit sestavu a od třetí sady o hodně zlepšila přihrávku, ale na útoku se jim proti kvalitní domažlické obraně příliš nedařilo. Hrál se celkem vyrovnaný volejbal, rozhodujícím faktem bylo to, že všechny dlouhé výměny zvládli lépe domácí, díky tomu vyhráli 25:21 a celý zápas 3:0.

V úvodním setu druhého utkání se domažlickým hráčům vůbec nedařil servis, buď na něm chybovali, nebo byli nedůrazní. Hosté bez problémů přihrávali a po kvalitní nahrávce se snadno prosazovali v útoku. Domácí sice ve druhé polovině sady přidali, ale náskok Plzně už stáhnout nedokázali, 25:21 pro Slavii. Od druhé sady už se domažlický servis znovu odbrzdil a po jednoznačném průběhu zvítězili domácí 25:15. Třetí set byl o něco vyrovnanější, ale opět to byly Domažlice, kdo táhnul za delší provaz. Soustředěný výkon ve všech činnostech přinesl vedení 2:1 po vítězství 25:19. Čtvrtou sadu začala lépe Plzeň. Domácí zabrali ve střední části setu, kdy při podání Vojtěcha Šebka předvedli několikrát výbornou obranu i následný útok a skóre otočili. Od této chvíle měli již domažličtí set pod kontrolou a po výhře 25:16 mohli slavit celkové vítězství 3:1 a zisk šesti bodů.

Volejbal Domažlice tak stráví vánoční pauzu na prvním místě s náskokem čtyř bodů na druhou Českou Lípu. Rok 2016 zakončili domažličtí volejbalisté sérií 10 výher v řadě. O prodloužení této série budou bojovat v neděli 8.1. v 10:30 a 14:00, kdy v domácím prostředí přivítají loňského vítěze soutěže, VK Slovan Chabařovice.

„Závěr roku jsme zvládli výborně, předváděli jsme kvalitní volejbal, deset výher v řadě to dokazuje. Zápasy s Plzní nebyly vůbec snadné, ale udrželi jsme koncentrovaný výkon v obou utkáních, což nám přineslo šest bodů. Teď si přes Vánoce trošku odpočineme a v novém roce se budeme snažit vedoucí příčku udržet,“ řekl blokař Milan Roman.

Volejbal Domažlice – USK Slavia Plzeň 3:0 (20,20,21) a 3:1 (-21,15,19,16)

Volejbalový rok ještě neskončil pro domažlické zástupce v krajském přeboru, ženské áčko a mužské béčko. V neděli 18.12. přivítají oba celky v hale ZŠ Komenského 17 soupeře z Klatov. Ženy hrají od 9:00 a 13:00, muži od 11:00 a 15:00.