zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

6 bodíků z Netolic.

Vydáno: 7. 12. 2016

Težký úkol měli v sobotu před sebou domažličtí volejbalisté, čekala je dvě utkání na půdě třetího celku soutěže, TJ Netolice 1982. Dosavadní nejlepším výsledkem Domažlic na jihu Čech byl zisk tří bodů v první druholigové sezóně 2012/2013. V dalších letech doma netoličtí vždy zvítězili.

V prvním utkání se vedoucí tým soutěže z Domažlic musel obejít bez ústředních smečařů Phama a Škorvánka, na smeči tedy nastoupili Jan Ekstein s Hynkem Jelínkem a na postu univerzála Ondřej Kupilík. Zápas začali lépe hosté, od střední části vedli. Domácí sice poté spolehlivě ztrátovali a snažili se vyrovnat za pomoci riskantního servisu, ale příliš při něm chybovali. Až v samotné koncovce Netlice snížily domažlický náskok na rozdíl dvou bodů 22:24, hosté však hru uklidnili střídáním a čtvrtý setbol proměnili útokem středem. Druhá sada skončila poměrně jasným výsledkem 25:17, domácím se stále nedařil servis, naopak hosté výborně bránili a na útoku hráli trpělivě a bez chyb. Netoličtí se doma nechtěli vzdát a po prostřídání ve třetím setu šli poprvé v zápase do vedení. Domažlická obrana především na bloku byla v této sadě hodně nekompaktní, naopak netoličtí blokaři si připsali nad sítí hned několik úspěchů. Výsledkem byla výhra domácích 25:21. Poslední set nabídl nejvyrovnanější podívanou. Oba celky se až do koncovky přetahovaly o vedení a k vidění bylo hodně dlouhých výměn. Vítězství Domažlicím nakonec přinesla větší odvaha na útoku a mohly tak po výhře 25:21 a celkové 3:1 slavit zisk tří bodů.

Do druhého zápasu již byli k dispozici Pham se Škorvánkem, naopak kvůli extraligovým povinnostem musel odjet Filip Kupilík. Se čtyřmi změnami v sestavě nezačali hosté dobře, několika zbytečnými chybami pustili netolické do vedení a ty si ho spolehlivým výkonem pohlídali až do konce. Od druhé sady se ovšem Škorvánek s Phamem rozehráli k velkému představení na útoku i na příjmu, přidali se k nim i další domažličtí hráči a zbytek utkání společně proměnili v jednoznačnou záležitost. Po setech 25:15, 25:17 a 25:14 zvítězil Volejbal Domažlice i ve druhém utkání 3:1. Výkon v posledních třech setech patřil k tomu nejlepšímu, co domažličtí volejbalisté v letošní sezóně předvedli.

TJ Netolice 1892 – Volejbal Domažlice 1:3 (-22,-17,21,-21) a 1:3 (20,-15,-17,-14)

„Měli jsme ze zápasů v Netolicích obavy, nikdy jsme tu moc bodů nezískali. První zápas byl velice vyrovnaný, klíčové bylo, že jsme ustáli riskantní servis domácích a zároveň jsme nedělali téměř žádné chyby na útoku. Ve druhém utkání nám nevyšel úvodní set, ale pak už vše šlapalo tak, jak mělo, Netolice jsme stále drželi pod sebou a získali tak dvě velice cenná tříbodová vítězství,“ řekl k zápasům hrající trenér Volejbalu Domažlice Tomáš Kubal.

Domažličtí volejbalisté tak zůstávají před posledními zápasy první poloviny soutěže na prvním místě s tříbodovým náskokem na druhou Českou Lípu. První část soutěže zakončí Volejbal Domažlice v sobotu 10.12. v domácím prostředí haly ZŠ Komenského 17, kdy v krajském derby přivítá USK Slavii Plzeň. Utkání začínají v 10:00 a 14:00 a k vidění určitě bude kvalitní volejbal!