zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Muži A poskočili na 1. místo!

Vydáno: 30. 11. 2016

V neděli absolvovali domažličtí volejbalisté souboj nejsilnějším možným soupeřem, s vedoucím týmem tabulky, českolipskou Lokomotivou. Vzhledem k tomu, že Domažlice se nacházely na druhém místě, šlo o přímý souboj o vedoucí pozici.

Do úvodního setu vstoupili domácí výborně, při podání Filipa Kupilíka rychle vedli 8:0. Bohužel poté přišly problémy i na domažlickém příjmu a při druhém technickém time outu už Lípa vedla 16:15. Další domácí nepřesnosti především na příjmu umožnily jít hostům do trháku a po zásluze vyhrát první set 25:20. S několika změnami v sestavě předváděli v další sadě domažličtí volejbalisté mnohem přesnější výkon a po výhře 25:19 srovnali na 1:1. Ve třetím setu pokračovali Chodové v kvalitním výkonu a ve střední části měli na kontě několikabodové vedení. Pak ovšem zaúřadovali především vynikající českolipští blokaři, kteří několika bloky dokázali rozdíl ve skóre smazat. V koncovce bohužel přišly dvě chyby domažlických smečařů a hosté šli po výhře 26:24 do vedení. Čtvrtý set byl jednoznačnou záležitostí Domažlic, koncetrovaným výkonem ve všech činnostech jej vyhráli 25:15. I pátou sadu začali lépe domácí, strany se měnily za stavu 8:5 pro Domažlice. Lípa se však nevzdala a dokázala opět srovnat krok, o vítězi se tak rozhodovalo až ve vyrovnané koncovce. Oba týmy si vybojovaly dva mečboly, čekolipští ty své proměnit nedokázali, domácí za stavu 18:17 díky dalšímu výbornému servisu Filipa Kupilíka svůj druhý ano a mohli slavit vítězství 3:2 před výbornou diváckou kulisou. Po utkání předali volejbalisté dárkový koš svému nejvěrnějšímu fanouškovi a domažlické volejbalové legendě Jiřímu Císlerovi, který nedávno oslavil 70. narozeniny.

Úvodní sada druhého zápasu byla ve znamení nepřesného domácího příjmu a českolipského bloku. Domažličtí si nedokázali přesně přihrát a útoky proti kompatknímu bloku hostů končily bodem pro Českou Lípu. Severočeši v klidu vyhráli první set 25:18. Návrat Phama a Hynka Jelínka na post smečařů přinesl na přihrávku domácích klid. Trpělivým výkonem získaly Domažlice druhý set poměrem 25:20. Od třetí sady začaly hostům, kteří přijeli pouze v osmi hráčích, docházet síly. Domácí je tlačili kvalitním servisem, navíc se téměř vyvarovali chyb. Česká Lípa již nenašla síly na zvrat a Domažlice šly po výhře 25:19 do vedení 2:1. Ve čtvrtém setu chtěli domácí zápas ukončit a dojít si pro tříbodové vítězství, ovšem kvůli chybám Domažlice šli hosté do vedení 3:0. Příchod Milana Škorvánka na post univerzála přinesl do domažlických řad klid a brzy bylo jasné, že tři body zůstanou na Chodsku. V poklidném tempu došli domažličtí volejbalisté k vítězství 25:15 a celkovému 3:1. Volejbal Domažlice se tak posouvá na první příčku s náskokem dvou bodů na Českou Lípu!

„Česká Lípa přijela sice pouze v osmi hráčích, ale předváděli velice kvalitní volejbal. Především jejich nahrávač a blokaři hráli skvěle. V prvním zápase nám zbytečně utekla koncovka třetího setu, zvládnout ji, měli bychom ještě o bod víc. Ale vzhledem k průběhu tiebreaku, kdy jsme utekli z dvou českolipských mebčbolů, jsme rádi za dva body. Druhé utkání jsme měli od druhé sady celkem pod kontrolou. Výborný výkon podal smečař Pham Tuan Anh, držel nás na příjmu a i na útoku si připsal důležité body. Děkujeme výborným divákům za podporu,“ řekl k zápasům blokař Milan Roman.

Do konce kalendářního roku čekají Volejbal Domažlice ještě dvě kola, ve kterých bude obhajovat první pozici. V sobotu 3.12. hraje na horké půdě třetích Netolic a v sobotu 10.12. v 10:00 a 14:00 hostí doma v západočeském derby Slavii Plzeň.

Domácí zápasy mají za sebou také mužské béčko a ženské áčko v krajském přeboru. Muži v sobotu doma poprvé zvítězili, když v prvním utkání porazili Mirošov 3:1. Ve druhém zápasy nevyužili vedení 2:1 a připsali si bod za porážku 2:3. Ženy v neděli čekal nejtěžší možný soupeř, první tým tabulky VK Rokycany. Domažlice sice vyhrály úvodní sadu prvního utkání, ale poté již rokycanské hráčky, z nichž mnohé mají zkušenosti z první ligy, dominovaly. Po prohrách 1:3 a 0:3 jsou domažlické ženy na pátém místě krajského přeboru.