zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

<-- zpět na seznam článků

Český pohár v Domažlicích!

Vydáno: 14. 9. 2016

V sobotu 17.9. hostí sportovní hala ZŠ Komenského 17 v Domažlicích turnaj prvního kola Českého poháru mužů ve volejbalu. Stejně jako v minulých letech je jedním z účastníků turnaje domácí celek Volejbal Domažlice. Kromě domažlických volejbalistů se turnaje zúčastní ještě dva prvoligové celky (TJ Sokol Dobřichovice a VK EGE České Budějovice B) a druholigová USK Slavia Plzeň.

Pro Volejbal Domažlice není pohár pouhou přípravou na druhou ligu, jedná se o jeden z vrcholů sezóny. Přijedou totiž dva prvoligové celky a jeden velice kvalitní druholigový. Pohár je tak jedinou letošní příležitostí vidět v Domažlicích, potažmo v celém Plzeňském kraji, mužský prvoligový volejbal. Dalším důvodem významnosti této akce je to, že vítěz turnaje postupuje do druhého kola, kde doma přivítá extraligový celek SK Volejbal Ústí nad Labem. Loňský turnaj za účasti stejných celků vyhrály Domažlice a díky tomu tak do centra Chodska přijel legendární český volejbalový klub Aero Odolena Voda.

Jak již bylo zmíněno, účastníci turnaje jsou stejní jako loni. Největším favoritem jsou Dobřichovice, loňský vítěz první ligy a neuvěřitelně zkušený celek, mezi jehož hlavní opory patří Jan Thomayer, odchovanec horšovskotýnského volejbalu. V loňské sezóně s Dobřichovicemi Volejbal Domažlice jednou vyhrál v poháru 3:2, v první lize jim podlehl 0:3 a 1:3. Druhým prvoligovým celkem je béčko extraligového Jihostroje České Budějovice, hrající pod názvem EGE. S ním už mají z loňska domažličtí o hodně lepší bilanci, v poháru porazili EGE 3:1, poté lize v Budějovicích těsně prohráli 2:3, aby v domácí odvetě zvítězili 3:0. Mezi největší opory EGE patří Ondřej Lopata, univerzál, který loni působil v extraligové Příbrami, a nahrávač Jan Ulč, odchovanec plzeňského volejbalu a bývalý hráč Příbrami a Jihostroje. Třetím účastníkem je USK Slavia Plzeň, tým, který loni skončil ve druhé lize čtvrtém místě a který přes sezónou opustili dlouholeté opory Jan Hrubý (MFF Praha) a Jan Ekstein (Domažlice). Novou posilou Plzně je Jakub Kraus, úderný smečař, který se vrací z extraligových štací v Liberci a Ústí nad Labem. Významnou postavou mladého plzeňského týmu je také Jakub Brabec, který loni hostoval ve Volejbalu Domažlice.

„Moc se na pohár těšíme, já především, je to pro mě návrat do domažlického dresu po pěti letech. Soupeři jsou silní, navíc se všechna utkání hrají v jeden den, bude to náročné. Nicméně my budeme bojovat, tak jak to má domažlický tým ve zvyku a pokusíme se umístit se co nejvýše. Kdyby se povedlo turnaj vyhrát jako se klukům povedlo loni, to by byla paráda. Chtěl bych všechny fanoušky volejbalu na turnaj srdečně pozvat, určitě bude k vidění výborný volejbal,“ říká staronová posila Domažlic smečař Jan Ekstein.

Rozpis, sobota 17.9., hala ZŠ Komenského 17:
9:00 Domažlice vs. Plzeň
11:00 České Budějovice vs. Dobřichovice
13:00 Plzeň vs. Dobřichovice
15:00 Domažlice vs. České Budějovice
17:00 České Budějovice vs. Plzeň
19:00 Domažlice vs. Dobřichovice