zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Volejbalisté první ligu neudrželi.

Vydáno: 10. 3. 2016

Předminulý pátek a sobotu čekaly domažlické volejbalisty poslední dva zápasy v druhé nejvyšší české soutěži, v první lize. V rámci skupiny o udržení zajížděli na hřiště Starého Města u Uherského Hradiště a Hradce Králové, se kterým se prali o třetí místo ve skupině, jež zajišťovalo postup do baráže o první ligu. Před těmito dvěma utkáními ztrácel Volejbal Domažlice na Hradec Králové jeden bod.

V pátečním utkání ve Starém Městě, které mělo již záchranu zajištěnou, se potřebovali domažličtí volejbalisté udržet maximálně na dva body od Slavie Hradec Králové, která v pátek doma hostila také již zachráněnou MFF Praha, aby se mohli v sobotním utkání v Hradci utkat s Východočechy přímo o místo v kvalifikaci. Bohužel domažličtí na borce ze Starého Města, kteří nastoupili téměř v kompletní sestavě a hráli naprosto uvolněně, nestačili. Ve střední části setů Moravané vždy hostům odskočili na rozdíl pěti bodů a náskok si v pohodě udrželi do koncovky. Po prohře 3:0, kdy domácí tým táhl nestárnoucí hrající trenér Petr Karabec, museli domažličtí čekat na výsledek z Hradce. Z východu Čech bohužel přišla špatná zpráva. MFF, která k utkání v Hradci nastoupila pouze v nekompletní sedmičlenné sestavě, Slavii podlehla 3:1, tudíž bodový rozdíl v tabulce mezi Volejbalem Domažlice a hradeckou Slavii se zvýšil na čtyři body a bylo jasné, že do kvalifikace půjdou Východočeši.

VSK Staré Město – Volejbal Domažlice 3:0 (18, 21, 20)

Sobotní utkání v Hradci už tak nemohlo nic ovlivnit, proto jak domácí, tak hosté nastoupili v nekompletních sestavách. Po prvním vyhraném setu domažličtí druhý a třetí prohráli. S prvoligovou sezónou se však volejbalisté z Chodska nechtěli rozloučit porážkou, ve čtvrtém setu po jasném průběhu srovnali na 2:2, v následném tiebreaku zvítězili 15:12 a připsali si třetí výhru nad Hradcem ze čtyř pokusů. Vítězství 3:2 však už nemohlo nic změnit na konečném pořadí, které stanovilo, že prvoligovou příslušnost pro příští sezónu si udržely MFF Praha a VSK Staré Město, v baráži o ni bude bojovat Slavia Hradec Králové a sestupujícím do druhé ligy je Volejbal Domažlice.

Slavia Hradec Králové – Volejbal Domažlice 2:3 (21,17,23,-19,-12)

„Bohužel Staré Město na nás nastoupilo kompletní, MFF na Hradec ne, proto už v sobotu nebylo o co hrát. Je to škoda, věřím, že v přímém souboji bychom Hradec zdolali, máme s nimi ze vzájemných zápasů 9 bodů, oni jen 3. Ale bohužel už v sobotu o nic nešlo. Ve Starém Městě jsme neměli moc šancí, domácí hráli uvolněně, my naopak v křeči, bylo vidět, že nám jde o hodně, jim o nic. Ve finále jsme v bojích o záchranu získali 9 bodů z 18, to není špatné. Problémem byla základní část, ta se nám vůbec nevydařila, po ní jsme měli na soupeře velkou ztrátu a tu už jsme nedokázali stáhnout. Mrzí nás, že jsme soutěž neudrželi. Chtěl bych za celý tým poděkovat našim fanouškům, kteří byli po celou sezónu fantastičtí. V žádném jiném prvoligovém městě jich nechodilo tolik jako u nás, moc si jejich podpory vážíme,“ říká blokař Volejbalu Domažlice Martin Kiesenbauer.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 1-M
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-1
Ženy "B": P-Z-2
Ženy "C": DO-Z-1
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Volejbalové naděje