zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Volejbalisté zvládli začátek sezóny skvěle!

Vydáno: 23. 10. 2014

Domažličtí volejbalisté mají za sebou ve druhé lize šest kol. Jejich posledním soupeřem byl tým VK Prasyl Mladá Boleslav, který hostili v sobotu na domácím hřišti. Boleslav není oblíbený protivník domažlických, v minulých sezónách totiž z osmi utkání vyhrála Jiskra proti Boleslavi pouze dvě.

V úvodním setu prvního utkání to dlouho nevypadalo, že by Jiskra měla svou bilanci s Boleslaví vylepšit. Hosté hráli dobře a od střední části setu vedli. Za stavu 22:19 přišel na hřiště kapitán domažlických Zdeněk Nagy, který dvěma bloky nastartoval obrat. Domácím se podařilo nepříznivý stav otočit a první sadu vyhrát 27:25. Druhý set měl podobný průběh, Boleslav od střední části setu vedla. V koncovce opět domácí zabrali, ovšem tentokrát tolik štěstí neměli, hosté vedení udrželi a srovnali na 1:1. Další dva sety už Jiskra přepnula na vyšší obrátky. Předváděná hra konečně snesla přísnější měřítka, Domažlice se opíraly o výbornou obranu a především nekompromisní útok, který táhli Škorvánek a Nagy. Po výhrách 25:17 a 25:20 tak Jiskře přibyly další tři body do tabulky.

Druhý zápas zahájila téměř stejná sestava, jaká dohrávala ranní utkání, pouze na blok nastoupil Milan Roman místo Giebla. Domácí hráli první set nekoncentrovaně, což vyvrcholilo v koncovce sady, kdy od stavu 21:21 udělali domažličtí čtyři nevynucené chyby (dvě na útoku, dvě na podání), čímž de facto hostům darovali první set. V dalším setu hned za začátku došlo ke střídání, kdy na nahrávku nastoupil Filip Kupilík, a domažlická mašina se odbrzdila. Největší zásluhu na tom měl Milan Škorvánek, který dostál své přezdívce Čáp, roztáhl křídla, a z obrovské výšky ze všech pozic skládal balóny na polovinu soupeře. Když se k němu zodpovědným a téměř bezchybným výkonem přidali i další hráči domácích, neměli Boleslavští příliš šancí. Jiskra tedy vyrovnala na 1:1. Ani v dalších setech už hosté Jiskru příliš nepotrápili, domácí hrající ve velkém stylu unaveného soupeře dvakrát přejeli (25:15 a 25:14), poprvé v sezóně získali šest bodů a posunuli se na druhé místo tabulky!!

„Dnes to bylo z naší strany povedené. Vyvarovali jsme se větším herním výpadkům, které nás postihovaly v minulých kolech, a zaslouženě jsme získali 6 bodů. Opět se ukázalo, jak máme vyrovnaný a široký kádr. Všech dvanáct hráčů se dnes dostalo na hřiště a každý odvedl kus práce,“ okomentoval utkání kapitán Zdeněk Nagy.

Jiskra se poprvé v historii dostala v průběžné tabulce na druhé místo. Byť do konce sezóny chybí 30 kol a v pořadí určitě dojde ještě k velkým změnám, je to známka toho, že domažlický mladý tým jde správným směrem. Po úvodní sezóně, kde do posledního kola bojoval o záchranu, a druhé sezóně, kde hrál ve středu tabulky, by letos konečně mohl konkurovat nejlepším druholigovým týmům. Nicméně nejtěžší soupeři Jiskru ještě čekají, až proti nim se ukáže, jak je domažlický tým silný. Následující víkend má druhá liga volno, poté čeká Jiskru výjezd do severočeského Chomutova, kde se utkají s Ervěnicemi. A v sobotu 8. 11. se v hale ZŠ Komenského uskuteční derby, když se domácí Jiskra utká s USK Slavií Plzeň.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje