zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Domažlice na třetím místě!

Vydáno: 14. 10. 2014

Třetí a čtvrté kolo 2. ligy zavedlo domažlické volejbalisty do Sokolova. Sestava Jiskry na tento zápas čítala deset jmen, včetně staronové posily Vojtěcha Šebka.

Sokolov, který se loni ve 2. lize zachránil až v baráži, letos posílil o bývalého nahrávače Domažlic Martina Nepráška a právě „Nepri“ nastoupil v dresu domácích v základní sestavě. Hostující Jiskra ovšem první sadu zvládla lépe, bez větších problémů vyhrála 25:20. Problémy se ovšem dostavily v následujícím setu. Jiskře se naprosto rozsypal útok z kůlu. Smečaři i univerzál udělali obrovské množství nevynucených chyb, a když se se svým ospalým výkonem přidali i zbylí hostující volejbalisté, bylo jasné, že cesta aspoň k nějakým bodům bude ještě dlouhá a úmorná. Ačkoliv se v koncovce druhého setu Jiskra lehce vzchopila, za stavu 23:22 opět přišly dvě chyby na útoku a stav byl 1:1. Trápení pokračovalo i ve třetí sadě. Domácí pouze přehrávali balón přes síť a domažličtí svými útoky ostřelovali všechno v hale kromě čtverce 9x9 metů, který ohraničuje hřiště. Výsledkem nemohlo být nic jiného než jednoznačná a zasloužená výhra Sokolova 25:16. Do čtvrté sady došlo k zásadnímu překopání sestavy, na blok nastoupil Šebek, na smeči hráli Jelínek s Phamem. Především Jelínek, který hrál na útoku i na bloku bezchybně a přesně dodržoval všechny pokyny, byl strůjcem série Jiskry, která za stavu 16:14 udělala devět bodů v řadě a sadu v pohodě vyhrála 25:15. Tiebreak byl vyrovnaný až do stavu 10:9, kdy přišel na servis Filip Kupilík, Jiskra při jeho podání ubránila několik balónů a dostala se do vedení 14:9, které následně proměnila ve vítězství 15:10 a zisk dvou bodů!

Druhý zápas už hosté zvládli dobře. Jediné zaváhání jí potkalo ve druhém setu, když se její desetibodové vedení smrsklo na pouhý čtyřbodový náskok, ale koncovku naštěstí Domažlice zvládly. Po výhře 3:0 si tak Jiskra přičetla do tabulky další tři body. S celkovým sobotním ziskem pěti bodů se domažličtí volejbalisté posunuli na třetí příčku. Před nimi jsou pouze dva ještě loni prvoligové týmy, Česká Lípa a Plzeň. Nadcházející sobotu 18. 10. hraje Jiskra doma v hale ZŠ Komenského 17 od 10:00 a 14:00 s Mladou Boleslaví, třetím týmem loňského ročníku.

Sestava: J. Giebl, M. Kiesenbauer, V. Šebek, Z. Jelínek, M. Škorvánek, Pham, F. Kupilík, T. Kubal, O. Kupilík, R. Pavlík.

„Jestli náš domácí výkon s Netolicemi byl nevyrovnaný, tak dnes bych při hodnocení prvního zápasu potřeboval ještě nějaké silnější slovo. Je smutné, do jakých potíží se dokážeme dostat vlastní nezodpovědností. Na druhou stranu je potřeba ocenit zarputilost, se kterou jsme dohráli poslední dva sety prvního zápasu. Druhé utkání už jsme zvládli dobře, to jsme Sokolov k ničemu nepustili. Pět bodů je nakonec dobrá bilance. Každopádně náš výkon ještě není úplně ideální, na předváděnou hru z poháru jsme ještě v lize navázat nedokázali. Tak snad se to podaří doma v sobotu proti Boleslavi, přijďte nás podpořit,“ řekl k zápasům blokař Jan Giebl.

Podzimní část sezóny krajského přeboru 2. třídy v sobotu ukončilo „béčko“ žen. Celkem jasně si poradilo s Vejprnicemi dvakrát 3:0 a posunulo se před Bezděkov na druhé místo skupiny.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje