zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Začala 2. liga!

Vydáno: 6. 10. 2014

Dvě vyčerpávající bitvy absolvovali domažličtí volejbalisté na úvod sezóny. V domácí hale ZŠ Komenského hostili jihočeské Netolice, soupeře, se kterým se utkávali i v předchozích dvou sezónách.

Domažlice – Netolice 2:3 (-16,-21,22,13,-14). Ačkoliv se oba soupeři dobře znají, podařilo se hostům Jiskru v prvním setu dokonale zaskočit. Netolice předvedly bezchybný výkon ve všech činnostech a bez problémů vyhrály 25:16. I ve druhém setu šli Jihočeši do několikabodového vedení, které Domažlice dokázaly v koncovce stáhnout. Pak ovšem přišly tři chyby domácích hráčů a Netolice vedly 2:0 na sety. Do třetí sady nastoupili z lavičky Filip Kupilík, Rudolf Kortus a Zbyšek Jelínek, posila z Klatov. V tu chvíli měla sestava Domažlic věkový průměr těsně nad 21 lety. A mladé pušky pálily ostrými. Třetí set přinesl po vyrovnaném průběhu snížení na 1:2 a čtvrtá sada byla jednoznačnou záležitostí domácích, 25:13. I tiebreak se dlouho pro domažlické volejbalisty vyvíjel dobře. Bohužel za stavu 12:9 dal nahrávač hostí čtyři výborné servisy a Netolice se dostaly do vedení. První mečbol ještě Jiskra odvrátila, druhý už ne. A tak ani na třetí pokus Domažlice úvodní zápas sezóny nevyhrály, když podlehly Netolicím 2:3.

Domažlice - Netolice 3:2 (18,-25,-19,23,13). Do druhého utkání nastoupila zkušenější sestava Jiskry a první sadu ukořistila po slušném výkonu celkem jednoznačně 25:18. Druhý set, to bylo trápení z obou stran. Do prvního technického timeoutu oba týmy střídavě kazily podání, chybovaly na útoku. V další části domácí konečně zvýšili koncentraci a získali vedení 23:18. Pak přišla jedna z chvil, kdy domažlický volejbalový fanoušek trpí. Ztratit pětibodové vedení v koncovce, to je i v ženském volejbale kumšt. Bohužel hráčům Jiskry se to povedlo. Několikrát nedokázali dostat balón na útoku přes síť nebo blok hostů a výsledkem byla prohra 27:25. Ztráta druhého setu se na psychice domácích projevila, hosty nečekané vítězství nakoplo. Netolice vyhrály třetí set bez větších obtíží 25:19 a s domažlickými volejbalisty to nevypadalo dobře. Trenér domácích Tomáš Kubal ovšem nepropadl panice, opět překopal sestavu, důvěru na smeči opět dostal Zbyšek Jelínek a s ním i Rosťa Kohout. A znovu se změna vyplatila! Domácí zvedli hlavu a celý set si udržovali mírné vedení. V koncovce sice Netolice vyrovnaly, ale Kiesenbauerova ulívka přinesla výhru 25:23 a vyrovnání na 2:2. Tiebreak začali lépe hosté, vedli 8:5 a ještě 9:6. Pak konečně domažličtí ubránili několik útoků a tyto obrany proměnil v bod mazáckými ulívkami Kohout, což přineslo Jiskře vyrovnání. Koncovka tiebreaku, to byl parádní kousek trenéra Tomáše Kubala, když na hřiště poslal smečaře Phama a Škorvánka. Za stavu 13:13 první z nich nekompromisním útokem získal pro domácí mečbol a druhý z nich mečbol proměnil, když zablokoval smečaře Netolic. Druhé utkání tak dopadlo pro domažlické volejbalisty lépe, vyhráli jej 3:2.

„Neuvěřitelně těžké zápasy. Je škoda, že naše hra je plná výkyvů, mohli jsme mít bodů více. Ale také jsme nemuseli mít žádný, po prvních dvou setech prvního zápasu to s námi vypadalo hodně bledě. Takže nakonec jsme celkem spokojeni, máme tři body a ověřili jsme si, že máme široký kádr, v němž každý může nastoupit a týmu pomoci jako to dneska udělali Zbyšek Jelínek nebo Rosťa Kohout. Děkujeme fanouškům, že nás opět skvěle podporovali, i když se nám ne vždy dařilo,“ okomentoval souboje s Netolicemi smečař Pham.

Sestava: O. Kupilík, F. Kupilík, Škorvánek, Kiesenbauer, Giebl, Pavlík, Kortus, Roman, Kohout, Jelínek, Pham, Nagy, Kubal.

Příští sobotu hrají domažličtí volejbalisté v Sokolově. Na domácí půdě se představí v sobotu 18. 10., kdy přivítají v 10:00 a 14:00 Mladou Boleslav.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje