domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Vestex postoupil do 1. ligy !!

Vydáno: 22. 4. 2015

Historickým úspěchem zakončili letošní sezónu domažličtí volejbalisté. O uplynulém víkendu hráli dva poslední zápasy kvalifikace o první ligu a potřebovali buď uhrát bod v nedělním utkání ve Žďáru, nebo získat v sobotním utkání proti MFF Praha dva body. Nakonec se jim podařilo obojí .

Sobotní zápas v pražském Hostivaři začala Jiskra výborně. V prvních dvou setech předváděli domažličtí volejbalisté jeden z nejlepších výkonů sezóny a zaslouženě vyhráli 25:18 a 25:19. I třetí set začali lépe hosté z Chodska, ovšem ve střední části setu Domažlice špatně vyřešily několik situací a MFF se dostalo do vedení 20:14. Ani za zdánlivě ztraceného stavu se domažličtí borci nevzdali, dokázali vyrovnat a dokonce si vybojovat dva mečboly. Ty bohužel neproměnili a domácí snížili na 2:1. Čtvrtý set byl jednoznačnou záležitostí domácích, 25:15. Tiebreak však už lépe zvládly Domažlice a vítězstvím 3:2 si zajistily postup do české druhé nejvyšší soutěže. K postupu Jiskře pomohla i skupinka dvaceti fanoušků, kteří celé utkání domažlické volejbalisty neúnavně podporovali!

MFF Praha - Jiskra Domažlice 2:3 (-18,-19,27,15,-11)

Nedělní zápas ve Žďáru začala Jiskra v značně pozměněné základní sestavě a v prvním setu se Domažličtí nevyvarovali několika chybám na útoku a kvůli nim prohráli úvodní sadu 25:21. Druhý set už byl ze strany hostů lepší. Konečně se jim podařilo ubránit několik balónů a následně je proměnit útokem v bod. Nicméně i domácí hráli velmi dobře a k vidění byl vyrovnaný a kvalitní volejbal. V koncovce byli úspěšnější hosté a srovnali na 1:1. Ve třetím setu Jiskra vůbec nezachytila jeho začátek, Žďár šel rychle do vedení a výsledkem byla jednoznačná výhra 25:15. Hosté se však nevzdali, opět se vrátili k zodpovědnému výkonu a výhrou v koncovce čtvrtého setu 25:23 srovnali na 2:2. V tiebreaku Jiskra vedla ještě 9:7, ovšem poté domácí ubránili několik balónů a díky větší odvaze na útoku pátý set vyhráli 15:11 a celý zápas 3:2. Největšími oporami Jiskry byli v obou víkendových zápasech smečař Pham a blokař Kiesenbauer, kteří předvedli opravdu vyspělé volejbalové výkony.

Žďár nad Sázavou - Jiskra Domažlice 3:2 (21,-22,15,-23,11)

"Jsme rádi, že se nám v obou zápasech podařilo splnit cíl. Postup do první ligy je obrovský úspěch, ale i závazek. Musíme přes léto hodně pracovat, abychom mohli hrát v první lize nějakou roli. Sobotní zápas jsme měli dotáhnout na 3:0, šanci jsme k tomu měli. Ale jakékoliv vítězství proti prvoligovému týmu jako jsou MFF je cenné. V neděli už jsme si bez nějakého tlaku zahráli, točili jsme sestavou a od vítězství jsme nebyli daleko. Ale v tiebreaku už nám došly síly, v útoku chyběla potřebná razance. Chtěl bych poděkovat celému týmu za tuhle veleúspěšnou sezónu a věřím, že na ní příští rok navážeme," řekl kapitán Zdeněk Nagy.

Kadetky Jiskry hrály svou kvalifikaci o ligu v Sokolově. Po dvou úvodních výhrách proti pražským týmům SAVO a Orion, prohrály 2:3 s Benešovem a následně podlehly Teplicím a domácímu Sokolovu. Přestože skončily na nepostupovém čtvrtém místě, je zisk šesti bodů úspěchem a pro holky velkou zkušeností, která se jim bude v dalším volejbalovém životě hodit.