zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Boj o první ligu vrcholí!

Vydáno: 15. 4. 2015

Zdali bude letošní sezóna pro domažlické mužské volejbalové áčko úspěšná nebo superúspěšná, o tom se rozhodne o následujícím víkendu. Jiskru totiž čekají poslední dva zápasy kvalifikace o druhou nejvyšší českou soutěž.

Kvalifikaci o první ligu hrají tři družstva, z postupu se budou radovat dvě. Po odehrání čtyř utkání již má jistotu postupu celek MFF Praha. Ten totiž po výhře v Domažlicích 3:1 v neděli 5. 4., dokázal o uplynulém víkendu dvakrát zdolat i třetího účastníka baráže Žďár nad Sázavou. Po sobotní domácí výhře 3:1, zvítězila MFF i v nedělním utkání ve Žďáru 3:2. Pražané tak mají na svém kontě 8 bodů a o postup již nemohou přijít. O druhém postupovém místě se tak rozhodne mezi Domažlicemi a Žďárem nad Sázavou. Domažlice mají po dvou odehraných utkáních 3 body za jedno vítězství, Žďár má za sebou o utkání více, ze kterého vydoloval jeden bod za prohru 2:3. Jiskra hraje v sobotu v 18:00 na pražském Hostivaři proti MFF Praha a v neděli v 17:00 ve Žďáru. Postupová matematika je jednoduchá. Pokud domažličtí volejbalisté získají alespoň dva body, postup do první ligy je jejich. Pokud získají jen jeden, a to v Praze, bude rozhodovat lepší poměr setů. V případě shodného poměru setů rozhodne poměr uhraných míčů.

„Čekají nás dvě těžké bitvy. Kvalita MFF Praha je velká, prokázala to v předchozích zápasech kvalifikace. Ve Žďáru nás podle všeho čeká kompletní domácí tým, který nám bude chtít oplatit porážku z Domažlic. Určitě bude ve žďárské hale bouřlivá atmosféra, a tak to má na vrchol sezóny být. Přestože hrajeme venku, je naším cílem do první ligy postoupit. S tím, jak máme kvalifikaci rozehranou, ani nic jiného chtít nemůžeme. V uplynulých dvou týdnech jsme poctivě trénovali a věřím, že jsme na vrchol sezóny připraveni. Pro většinu z nás půjde o vrchol volejbalové kariéry, takže se na víkend těšíme a věříme, že ty dva body v Praze nebo ve Žďáru urveme,“ říká před závěrem kvalifikace libero Jiskry Roman Pavlík.

Ligovou kvalifikaci nebude o víkendu hrát jen mužské áčko. Kadetky Jiskry využily možnost zúčastnit se baráže o první ligu kadetek a v pátek, sobotu a neděli je čeká kvalifikační turnaj v Sokolově. Svěřenkyně trenérek Dany Fraňkové a Boženy Váchalové čekají v Sokolově utkání s pěti soupeři (Baník Sokolov, SAVO Praha, Orion Praha, Benešov a Šanov Teplice). Z šestičlenné skupiny postupují do ligy dva nejlépe umístěné celky. Kadetky hrají v sestavě: Pavlína Beberová, Tereza Beňušíková, Aneta Berková, Anna Budková, Miroslava Duffková, Šárka Jarkovská, Adéla Kabourková, Lucie Karásková, Barbora Kupilíková, Klára Machová, Lenka Märzová, Aneta Šlajsová, Kateřina Váchalová a Štěpánka Váchalová.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje