zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Volejbalisté zahajují kvalifikaci o 1. ligu doma!

Vydáno: 27. 3. 2015

Domažličtí volejbalisté využili možnosti, kterou jako vítězové A skupiny druhé ligy měli, a přihlásili se do kvalifikace o 1. ligu (druhou nejvyšší českou soutěž). Kromě Jiskry se do baráže přihlásil ještě vítěz B skupiny Žďár nad Sázavou a předposlední tým 1. ligy VŠSK MFF Praha. Naopak čtvrtý potenciální účastník, Sokol Bučovice, kvalifikaci stejně jako v minulých letech hrát nebude.

Tříčlenná kvalifikace se bude hrát systémem každý s každým doma-venku. Jiskra zahájí baráž dvěma domácími zápasy. Nejdříve v sobotu 4.4. v 17:00 přivítá Žďár nad Sázavou, den poté v neděli 5.4. rovněž od 17:00 bude doma hrát proti MFF Praha. Oba zápasy se jako obvykle odehrají ve sportovní hale ZŠ Komenského 17. Poté mají Domažlice volný víkend, protože se zbylé dva týmy utkají spolu, nejprve v Praze a poté ve Žďáru. Na závěr odehrají domažličtí volejbalisté dva venkovní zápasy. V sobotu 18.4. od 17:00 se postaví v hale na Hostivaři celku MFF Praha, druhý den 19.4. rovněž od 17:00 zakončí baráž utkáním ve Žďáru.

MFF Praha je dlouholetý účastník první ligy mužů, který v několika sezónách na počátku tisíciletí dokonce hrál i nejvyšší českou soutěž. "Matfyz" je celkem překvapivým účastníkem baráže, protože tento tým loni celou 1. ligu vyhrál a dokonce hrál kvalifikaci o extraligu. Do letošní sezóny však vstupoval bez svého prvního nahrávače Richarda Průchy, který odešel na Odolenu Vodu, a ústředního smečaře Zbyňka Parkána, kterého celý rok na hřiště nepustilo zraněné rameno. Když se k těmto dvěma absencím přidalo několik dalších zranění klíčových hráčů, vyšlo z toho pro MFF nakonec až předposlední místo v tabulce. Nicméně i tak je "Matfyz" velice silným týmem, jehož útočnou osu tvoří velezkušený Lukáš Kouba, který pochází z Plzně, a Hynek Jelínek, bratr smečaře Jiskry Zbyška. Žďár je celek, který se v posledních letech umisťuje na špici B skupiny druhé ligy, což značí, že půjde o kvalitní družstvo. Hru Žďáru tvoří nahrávač Jan Barák, který ještě loni hrál extraligu za Zlín a v minulých sezónách působil rovněž v extraligovém Kladně a juniorském reprezentačním družstvu.

"Žďár původně na svém webu avizoval, že do baráže nepůjde, ovšem nakonec své stanovisko přehodnotil a to je určitě dobře, protože jinak by se kvalifikace nehrála. Takto odehrajeme ještě čtyři zápasy, ve kterých budeme moci porovnat naše síly s velice kvalitními soupeři. Pevně věříme, že diváci naplní naši halu a budou nás podporovat stejně skvěle jako doposud, protože půjde o vrchol letošní sezóny. Naše ambice si netroufám odhadovat, uvidíme, jak dopadnou domácí zápasy a podle nich se bude vše odvíjet," zve na kvalifikační zápasy blokař Jan Giebl.

Rozpis kvalifikace:

4.4.2015 17:00 Jiskra Domažlice vs. Žďár nad Sázavou ZŠ Komenského 17

5.4.2015 17:00 Jiskra Domažlice vs. MFF Praha ZŠ Komenského 17

11.4.2015 17:00 MFF Praha vs. Žďár nad Sázavou

12.4.2015 17:00 Ždár nad Sázavou vs. MFF Praha

18.4.2015 17:00 MFF Praha vs. Jiskra Domažlice

19.4.2015 17:00 Ždár nad Sázavou vs. Jiskra Domažlice

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje