zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Druhá liga jde do finále!.

Vydáno: 6. 3. 2015

Těžký finiš soutěže mají před sebou domažličtí volejbalisté. Ve druhé lize, kterou již od konce listopadu vedou, je čeká posledních šest zápasů, ve kterých se rozhodne, zdali první příčku udrží až do konce.

Jiskra vstupovala do druhé poloviny soutěže se pětibodovým náskokem na druhou Mladou Boleslav. Po domácích výhrách s Ervěnicemi měli domažličtí volejbalisté dokonce dvanáctibodový odstup od druhého v pořadí. Ovšem v té době už se na druhé pozici usadil celek Netolic, jediný tým, který má s Domažlicemi aktivní bilanci. Vzhledem k výborné formě Jihočechů v druhé půlce sezóny se, i přes poměrně vysoký náskok Domažlic, dala předpokládat vyrovnaná bitva na čele tabulky až do posledních kol. Rozhodující okamžiky této bitvy právě nastávají. Jiskra v posledních čtyřech kolech získala z dvanácti možných bodů pouze pět, naopak Netoličtí plný počet. Domažlice tedy momentálně mají na čele k dobru pět bodů.

Jiskru čekají venkovní utkání v České Lípě a Jablonci a závěrečném kole doma přivítá Chabařovice. Netolice hrají v Ervěnicích, doma s Plzní a venku s Pragou. Sobotní soupeř Jiskry, Lokomotiva Česká Lípa, ještě loni hrála první ligu. Domažlice Lípu v první polovině sezóny dvakrát zdolaly (3:0, 3:1), když šlo v té době o přímý souboj o první místo tabulky. Momentálně je Lípa s 51 body na pátém místě, ovšem má stejně bodů jako třetí Chabařovice. Motivace českolipských borců oplatit Jiskře podzimní porážky a vrátit se na medailové pozice určitě bude velká, domažlické volejbalisty tak na severu Čech čekají velice těžká utkání. "Česká Lípa je výborný, zkušený tým. V domácích zápasech jsme uspěli především díky tomu, že jsme dokázali ubránit jejich hlavní útočníky na kůlech. Dát dobrý servis a postavit konsolidovanou obranu, to bude cesta k úspěchu i tentokrát. A ačkoliv to budou velice náročné zápasy, uděláme pro vítězství maximum. Věřím, že pokud všichni odvedeme ve zbylých zápasech maximálně koncentrované výkony, na prvním místě zůstaneme," říká před poslední částí soutěže hlavní úderná síla Jiskry Milan Škorvánek.

Program Jiskry v březnu:

7.3. - Lokomotiva Česká Lípa : Jiskra Domažlice

14.3. - Bižuterie Jablonec nad Nisou : Jiskra Domažlice

21.3. - Jiskra Domažlice : Slovan Chabařovice (10:00 a 14:00, ZŠ Komenského 17)

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje