zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Dvanáctibodový trhák volejbalistů!

Vydáno: 27. 1. 2015

Jedny z klíčových utkání sezóny mají za sebou domažličtí volejbalisté. Sobotní zápasy první Jiskry na půdě druhé Mladé Boleslavi měly určit, zdali jsou Domažlice na čele zaslouženě.

Mladá Boleslav - Domažlice 1:3 (-23,24,-21,-21). Již první set napověděl, že bude k vidění vyrovnaná bitva. Jiskra sice na začátku odskočila, ovšem domácí ve střední části setu srovnali. Koncovka však vyzněla lépe pro Domažlice, 25:23. Ve druhé sadě od začátku vedli hosté, spolehlivě přijímali servis domácích, dobře bránili a na útoku se vyvarovali chybám. Za stavu 23:19 však přišel na podání boleslavský blokař, díky jeho razantnímu servisu a výborné obraně Boleslavští náskok Jiskry stáhli a set vyhráli 26:24. Volejbalisty Domažlic ztráta druhého setu nerozhodila. Vrátili se ke své hře založené na pevné obraně a kvalitním útoku, a ačkoliv se domácí snažili seč mohli, do vedení 2:1 šla Jiskra. Čtvrtý set měl podobný průběh jako předchozí. Opět se hrál kvalitní druholigový volejbal s dlouhými výměnami a minimem chyb. A opět byli úspěšnější hosté, když za stavu 24:21 proměnil mečbol razantním útokem Martin Kiesenbauer, Domažlice tak vyhrály 3:1 a přichystaly Boleslavi teprve druhou domácí porážku v sezóně.

Mladá Boleslav - Domažlice 2:3 (13,23,-15,-19,-12). Druhé utkání nezačali hosté vůbec dobře. Proti skvěle bránícím domácím se vůbec nedokázali prosadit na útoku, sami naopak vůbec nebyli schopni Boleslavské útočníky zastavit. Především hlavní opora Středočechů Marek Dlouhý byl proti nekompaktnímu domažlickému bloku neomylný. Druhý set už byl jiný, hosté se vrátili k výkonu z úvodního zápasu, ovšem Boleslav hrála rovněž výborně a rozhodnout tento dramatický set musela koncovka. V ní za stavu 22:21 domácí zablokovali útok Jiskry, získali dvoubodový náskok, který udrželi a vedli tak 2:0. Do třetí sady si domažličtí volejbalisté dali jediný úkol, zastavit Marka Dlouhého. A to se jim konečně podařilo. Kompaktní blok i pečlivá obrana v poli, to byl základ jednoznačné výhry hostů 25:15. Hosté rozhodně nechtěli z druhého utkání odejít s prázdnou a ve čtvrtém setu to bylo znát, znovu Boleslavi brzy odskočili a náskok si trpělivou hrou udrželi až do konce, 25:19 a 2:2. Tiebreak začala opět lépe Jiskra, změna stran se uskutečnila za stavu 8:5 pro hosty. Ve druhé polovině setu domácí náskok stáhnout nedokázali, za stavu 14:12 proměnil mečbol blokem Filip Kupilík.

"Opravdu těžká utkání, Boleslav hrála výborně, museli jsme podat kvalitní výkon, abychom ji dvakrát zdolali. Smečaři a libero se skvěle popasovali s razantním servisem Boleslavi, na útoku řádil Milan Škorvánek, na podání Vojta Šebek a i ostatní hráli koncentrovaně," řekl k zápasům univerzál Zbyšek Jelínek.

Jiskra má momentálně na první pozici luxusní náskok dvanácti bodů před Netolicemi. Nicméně do konce soutěže se ještě bude hrát o třicet šest bodů, a tak je situace stále otevřená. Nadcházející víkend mají volejbalisté volno, poté v sobotu 7. 2. od 10:00 a 14:00 hostí v domácí hale ZŠ Komenského 17 předposlední celek VK Jirkov-Ervěnice.

Úspěšný víkend mají za sebou také domažličtí žáci. V neděli na domácím turnaji krajského přeboru sice nejprve podlehli suverénovi soutěže USK Slavii Plzeň, nicméně poté si poradili se soupeřem z Kralovic 2:0 po setech 25:16 a 25:17, a následně porazili v tiebreaku Sokol Mirošov 2:1 a posunuli se právě před Mirošovské na druhé místo tabulky! Domažličtí svěřenci trenéra Pavla Kupilíka hráli v následující sestavě: Lukáš Liška, Honza Marek, Tomáš Novák, Štěpán Rottenborn, Honza a Vašek Svobodovi a Aleš Karas.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje