zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Povinná vítězství se Sokolovem.

Vydáno: 22. 1. 2015

Po dlouhém měsíci a půl se domažličtí druholigoví v sobotu představili ve své domácí hale. Jejich soupeřem byl tým VSK ISŠTE Sokolov. Jiskra, i přes zaváhání v minulém kole na půdě Netolic, byla před utkáním na prvním místě tabulky, hosté ze Sokolova naopak na poslední desáté pozici. Cílem domácích tak byla dvě vítězství.

Úvodní sada prvního utkání byla vyrovnaná pouze do prvního technického timeoutu. Po něm se domácí vzdálili Sokolovu, za který nahrával bývalý hráč Domažlic Martin Neprášek, o několik bodů a náskok až do koncovky navyšovali, první sadu vyhráli 25:16. I druhý set měl podobný průběh, Domažličtí od jeho střední části vedli. Ovšem v koncovce polevili a sérií několika vlastních chyb umožnili soupeři srovnat na 22:22. Poté však opět Jiskra zvýšila koncentraci a po jednom útoku a dvou úspěšných obranách vyhrála 25:22. Ani třetí set žádné překvapení nepřinesl, domácí od začátku ve vedení, které si spolehlivým výkonem udrželi až do koncovky. Tam sice opět umožnili Sokolovu mírně snížit, ale mečbol za stavu 24:20 už Domažlice proměnily a mohly se radovat z desáté domácí výhry v řadě. Po dlouhé době se v dresu Jiskry představil smečař Vojta Šebek, který se vrátil po pauze způsobené zraněním kotníku, a byl jedním z nejlepších hráčů domácích v prvním utkání.

Do druhého utkání udělali domácí tři změny v sestavě, na průběhu zápasu se to však nijak neprojevilo. Všechny tři sety měly poklidný průběh, kdy domažličtí volejbalisté hosty bez větších problémů přehrávali. Po výhrách 25:14, 25:16 a 25:19 si tak Jiskra připsala jedenáctou domácí výhru v řadě a za oba sobotní zápasy šest bodů to tabulky. "Dnes jsme nepřipustili žádné komplikace, kromě druhého setu prvního utkání jsme měli průběh zápasů jasně pod kontrolou. Teď se musíme připravit na příští víkend, kdy nás čekají jedny z klíčových zápasů sezóny v Boleslavi," řekl blokař Milan Roman.

Zatím v největším trháku jsou momentálně domažličtí volejbalisté na čele druholigové tabulky. Druhá Mladá Boleslav i třetí Česká Lípa prohrály oba své zápasy 3:0, a proto je náskok Chodů na čele aktuálně devítibodový. Z hlediska dalšího vývoje soutěže z pohledu Jiskry tedy budou utkání, která odehrají v sobotu právě na půdě Mladé Boleslavi, zásadní. Další domácí utkání hrají domažličtí volejbalisté v sobotu 7. 2. od 10:00 a 14:00 proti týmu VK Ervěnice-Jirkov.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje