zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Lednové úspěchy mládeže.

Vydáno: 22. 1. 2015

Výborně volejbalové Domažlice nereprezentuje jen druholigové áčko. Úspěchů v krajských přeborech dosahují i mládežnická družstva. O uplynulém víkendu se hrály hned dva turnaje, jeden v rámci krajského přeboru kadetek, druhý byl krajským přeborem mladších žáků.

Domažlické kadetky se v krajském přeboru přetahují o první místo s celkem Klatov a po nedělním domácím turnaji je opět na čele Jiskra! Svěřenkyně trenérek Boženy Váchalové a Dany Fraňkové si nejdříve poradily se soupeřkami z Rokycan 3:0, po setech 25:17, 25:17 a 25:23. Následně se v urputné a vyrovnané bitvě utkaly právě s týmem SK Volejbal Klatovy. Po velice vydařeném výkonu, kdy celý tým domažlických volejbalistek šlapal tak, jak by měl, vyhrály Domažlice 3:1, po setech 25:23, 25:20, 23:20 a 25:15. Tímto vítězství předskočila Jiskra svého druhého soupeře a o jeden bod vede tabulku krajského přeboru. "Holky si zaslouží pochvalu, Kateřina Váchalová s Anetou Šlajsovou spolehlivě plnily roli blokařek, Aneta Berková a Lenka Märzová hrály na smeči výborně, dobře přihrávaly i útočily a tyto čtyři skvěle doplnily šikovné nahrávačky a univerzálky Tereza Beňušíková, Pavlína Beberová a Barbora Kupilíková. Vítězství nad týmem Klatov je vždy cenné, Klatovy jsou jedním z nejlepších mládežnických center v kraji," řekla k turnaji jedna z trenérek Božena Váchalová.

Úspěšný turnaj absolvovali také domažličtí mladší žáci. Pod vedením trenéra Jiřího Císlera skončili na nedělním turnaji v Plzni v konkurenci sedmi družstev na třetím místě. Lepší byly pouze celky Kralovic A a Klatov. V této kategorii, ve které se hraje na menší hřiště a ve čtveřicích, Jiskru reprezentují bratři Jan a Václav Svobodovi, Jan Marek, Radek Švojgr a Štěpán Plachý. V průběžném pořadí krajského přeboru jsou na čtvrtém místě se ztrátou čtyř bodů na třetí Klatovy.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje