zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Do druhé poloviny soutěže z prního místa.

Vydáno: 6. 1. 2015

Volejbalová druhá liga o víkendu zahajuje po měsíční pauze svou druhou polovinu. Volejbalisté Jiskry Domažlice budou navazovat na velice vydařenou první část sezóny. Díky patnácti vítězstvím z osmnácti zápasů přečkali přestávku na prvním místě s náskokem pěti bodů na druhou Mladou Boleslav.

Tato sezóna je pro domažlický volejbal třetí druholigovou. Po úvodní, kdy se volejbalisté ze srdce Chodska zachraňovali v posledním kole, a po loňské, kdy se pohybovali v klidném středu tabulky, je ta letošní zdaleka nejvydařenější. Tým zůstal vesměs pohromadě, vhodně se doplnil, mladí hráči dospěli v lídry. Jediné větší zaváhání potkalo Jiskru na palubovce předposledních Ervěnic, kde uhráli pouze 2 body. Kromě porážky v Ervěnicích si připsaly Domažlice už jen dvě a díky tomu již od devátého kola vedou druhou ligu. "První půlka nám vyšla parádně, ukázalo se, že máme vyrovnané družstvo, všech patnáct hráčů ze soupisky se do zápasů aktivně zapojovalo. Především doma máme výbornou bilanci devět výher a jedna porážka, 26 bodů ze 30 možných. Ovšem druhá část bude těžká, hrajeme venku se všemi soupeři z první pětky, to budou obtížné štace. Nicméně o první místo se budeme rvát a chceme na něm zůstat co nejdéle," okomentoval dosavadní průběh sezóny Filip Kupilík.

Domažlické volejbalisty hned v sobotu čeká výjezd na jih Čech, kde se utkají s družstvem TJ Netolice 1982. Soubojem s tímto soupeřem Jiskra zahájila v říjnu v domácím prostředí svou letošní druholigovou pouť. Jak se u zápasů mezi Netolicemi a Domažlicemi stalo v předchozích sezónách téměř pravidlem, jednalo se o vyrovnané duely, které se rozhodovaly až v tiebreaku. Úvodní zápas vyhrály 3:2 Netolice, naopak ve druhém byli v tiebreaku úspěšnější domácí. Soupeři si tak spravedlivě rozdělili po třech bodech. Netolice se po první půlce soutěže nacházejí na pátém místě s 27 body na kontě.

"V minulých sezónách jsme v Netolicích hráli ve všech utkáních pět setů a jen jednou jsme odešli jako vítězové. Budou to velice těžká střetnutí, v Netolicích chodí slušná divácká návštěva, jsou doma velice silní, hodně si věří na servisu. Jako do všech zápasů půjdeme i do těchto s pokorou, ale i se stoprocentní koncentrací a odhodláním zvítězit. Věřím, že předvedeme kvalitní a zodpovědný výkon, který nám přinese co nejvíce bodů," říká blokař Jan Giebl.

První domácí utkání čekají Domažlice v sobotu 17.1., kdy v domácí hale ZŠ Komenského 17 přivítají od 10:00 a 14:00 poslední Sokolov.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje