domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Pět bodů s Jabloncem.

Vydáno: 8. 12. 2014

Vůbec poprvé se ve Kdyni šlo na druholigový volejbal. Sportovní hala Masarykovy základní školy se v sobotu stala domácím prostředím pro lídra druhé ligy, Jiskru Domažlice. Soupeřem Jiskry byla jablonecká Bižuterie, zkušený tým, kterému se však v letošní sezóně, na rozdíl od Domažlic, příliš nedaří.

V prvním setu si Jiskra brzy vybudovala až pětibodový náskok a vypadalo to, že sadu získá bez větších obtíží pro sebe. Ovšem za stavu 20:15 se domácím přestal dařit příjem a v následném útoku vyrobili obrovské množství chyb. Naopak hosté hráli spolehlivě, stav otočili a vyhráli 25:22. Druhý set byl po celou dobu vyrovnaný. Domácí měli problémy jak s příjmem, tak i s obranou, vůbec se jim nedařilo ubránit jablonecké smečaře. Vyrovnanou koncovku opět lépe zvládli Severočeši a vedli 2:0. Za nepříznivého stavu nastoupilo z lavičky Jiskry čtyřčlenné „K“ komando ve složení T. Kubal, R. Kortus, O. Kupilík a R. Kohout. S jejich příchodem se výrazně zlepšila obrana a příjem domácích, Jiskra od začátku setu vedla, a přes mírné vzepětí hostů v koncovce domácí vyhráli 25:22 a snížili na 1:2. Čtvrtý set měl podobný průběh, hosté měli problém se prosadit proti kompaktní obraně Domažlic a po výhře Jiskry 25:20 se šlo do tiebreaku. Rozhodující set byl vyrovnaný do stavu 10:10, poté hosté pětkrát nedokázali přihrát servis Jiskry a domácí tak dokonali obrat z 0:2 na 3:2 po výhře 15:10. Za zmínku stojí výkon Milana Škorvánka, který si především z tiebreaku udělal svou one-man-show. Rány z jeho pravačky, to byla pořádná zatěžkávací zkouška kdyňské palubovky.

Ve druhém utkání byl vyrovnaný pouze první set, to Jablonec domácím vzdoroval, ovšem v koncovce byla úspěšnější Jiskra, 25:22. Další dvě sady už Domažlice jednoznačně ovládly, téměř bezchybným výkonem si došly pro 3 body za výhru 3:0, když druhý i třetí set skončil s jednoznačným skóre 25:15.

„V první řadě bychom chtěli poděkovat za kdyňský azyl správci haly Standovi Götzovi, který nám připravil parádní prostředí, včetně čtvrtka, kdy nám uvolnil halu pro trénink. Za to mu patří náš velký dík. Dále máme radost z velkého počtu diváků, kteří se na náš přišli podívat a fandit. Opravdu nás počet fanoušků v hale mile překvapil, moc si jejich zájmu o nás ceníme. K zápasům, v tom prvním se nám na začátku vůbec nedařilo bránit, ale od třetího setu jsme obranu zlepšili a výkon šel nahoru. Druhý zápas už jsme měli pod kontrolou,“ řekl ke kdyňským zápasům Tomáš Kubal.

Díky zisku pěti bodů si Jiskra upevnila první pozici v tabulce, její náskok se zvýšil na osm bodů, protože druhá Mladá Boleslav a třetí Česká Lípa si ve vzájemných zápasech rozdělily každá po třech bodech. Aktuální série výher Jiskry v řadě čítá osm zářezů. O prodloužení této výborné bilance budou domažličtí volejbalisté usilovat v sobotu v posledních utkáních letošního roku a první poloviny soutěže v Chabařovicích u Ústí nad Labem. Chabařovice jsou sice letos zatím až šesté, ale doma příliš bodů neztrácejí, Jiskru tak čekají na severu Čech dvě těžké bitvy.