zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Šlágr kola ovládly Domažlice!

Vydáno: 2. 12. 2014

Šlágr volejbalové druhé ligy se hrál v neděli v Domažlicích. Domácí Jiskra, první tým druhé ligy, hostila Lokomotivu Českou Lípu, která byla na druhé pozici. Lokomotiva ještě loni hrála první ligu, jedná se o velice zkušený a kvalitní celek, který do Domažlic přijel v plné síle.

Kompletní ovšem byla i Jiskra. Hned první set ukázal, že se potkaly dva nejlepší týmy dosavadního průběhu soutěže. Diváci, kterých si do haly opět našlo cestu dost, viděli výborný volejbal v podání obou družstev. V koncovce si jako první vybojovali setbol hosté, ovšem Domažlice zareagovaly taktickým dvojstřídáním, díky kterému několikrát využily menší blok hostů a set urvaly po strhující koncovce pro sebe, 29:27. V dalším setu se chodská mašina rozjela naplno, naopak českolipská Lokomotiva zůstala zabrzděná. Domažličtí volejbalisté trápili Severočechy výborným servisem a následnou kompaktní obranou, na které si hosté často lámali zuby. Domácí borci naopak hráli téměř bez chyb a po vítězství 25:17 vedli 2:0. I třetí set pokračoval s podobným scénářem, Jiskra nepolevila a pokračovala ve výborném výkonu, hostům nepomohly ani změny v sestavě. Jiskra se dostala brzy do vedení, které si udržela až do koncovky. Mečbol proměnil Milan Škorvánek nádherným útokem ze zadní části hřiště, zvaným "pipe". Jiskra vyhrála 3:0 a již tato výhra jí zajistila setrvání na prvním místě i po neděli.

Do druhého utkání Jiskra udělala hned čtyři změny v sestavě, v základu se po dlouhé době objevil i Tomáš Kubal, dlouho decimovaný různými zraněními. Obměněná sestava domácích pokračovala v nastoleném trendu ze závěru předchozího utkání. Spolehlivým a bezchybným výkonem vyhráli první set bez problémů 25:13. Komplikace nastaly v setu druhém, Lípa zlepšila příjem a útok, naopak Domažlice měly v těchto činnostech obrovské problémy. Hosté se brzy dostali do vedení 14:5. Jiskra sice náskok díky několika střídáním pomalu stahovala, ale i tak měla Lípa za stavu 24:19 k dispozici pět setbolů. V tento moment asi nikdo v hale nepochyboval o vyrovnaní na 1:1. "Ale my jsme řekli ne." Tato hláška Petra Čtvrtníčka z reklamy na mobilního operátora bleskla hlavou Milanu Škorvánkovi za stavu 24:20, když přišel na podání. Dal šest výborných servisů v řadě, jeden z nich bylo eso, se zbylými měli hosté obrovské problémy. Poslední dva body domácích uhrál na útoku Pham, obrat na 26:24 byl dokonán a Domažlice vedly 2:0. Paradoxně vybojovaná koncovka druhého setu hosty nezlomila, naopak domácí byli ve třetím setu tím horším týmem. Tato sada se nepovedla nikomu z domažlických, Lípa ji v klidu vyhrála 25:13. Do čtvrté sady nastoupila základní sestava Jiskry z prvního zápasu s obrovským odhodláním zápas ukončit a získat tři body. Ačkoliv Severočeši vzdorovali, tak na již koncentrovaný výkon Domažlic nestačili. Výhra 25:19 a celková 3:1 přilila další tři body do domažlického džbánku, celkem jich v neděli přiteklo šest a právě o šest bodů Jiskra vede ligu! "První zápas jsme předvedli jeden z nejlepších letošních výkonů, po prvním setu jsme hostům nedali příliš šanci. Druhý zápas už byl vyrovnanější, v koncovce druhé sady jsme měli velkou porci štěstí, že se nám podařilo set otočit. Ale nakonec se opět ukázala naše velká síla a to je šíře a vyrovnanost kádru. Když se někomu nedaří, vždy ho nahradí někdo jiný z lavičky a týmu pomůže," okomentoval zápas kapitán Jiskry Zdeněk Nagy, velká opora v nedělních zápasech.

Jiskra Domažlice - Lokomotiva Česká Lípa 3:0 (27,17,18) a 3:1 (13,24,-13,19)

Hned o dalším víkendu, v sobotu 6.12. hrají volejbalisté další domácí zápas. Jejich soupeřem bude Jablonec nad Nisou, se kterým se netradičně utkají ve sportovní hale ZŠ Kdyně. Utkání začínají v 10:00 a 14:00.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje