zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Pět bodů z Prahy! Volejbalisté stále v čele tabulky!

Vydáno: 17. 11. 2014

Vůbec poprvé si domažličtí volejbalisté v sobotu vyzkoušeli pocit nastupovat na hřiště jako vedoucí tým druhé ligy. Došlo k tomu v Praze, kde Jiskra hrála na palubovce předposledního celku ligy, TJ Praga Praha. Domácí, i přes odlišná postavení obou celků v tabulce, rozhodně chtěli proti Jiskře bodovat, jejich trenér měl k dispozici pravděpodobně kompletní sestavu včetně nahrávače Luboše Nováka, který ještě před dvěma lety hrál francouzskou ligu.

První set probíhal v režii právě Nováka. Praga bez problémů přihrávala servis Jiskry a Novák uvolňoval své spoluhráče ve většině případů proti jednobloku, se kterým útočníci domácích neměli problém, a Praga získala první set 25:22. Ve druhém setu se hosté konečně dostali do hry a bez větších obtíží ho vyhráli 25:18. Poté ovšem zase Jiskra polevila, její obrana na bloku i v poli byla děravá, nechala si Pragu utéci a vzepětí v závěru už nestačilo, 2:1 pro domácí. Tři změny v sestavě, které hosté udělali v průběhu třetí sady, přinesly ovoce v setu následujícím. Zlepšený servis a obrana nedovolily Pražanům přejít ani přes patnáctibodovou hranici, 25:14 a 2:2. Jiskra navázala na svou jízdu i v tiebreaku. Domácím se rozpadla přihrávka i útok a strany se měnily za stavu 8:3 pro Domažlice. Ty si svůj náskok pohlídaly a zvítězily 15:7 a celkově 3:2.

Do druhého utkání změnily oba týmy sestavu. Jiskra nasadila do základu mládí, domácí to druhé. A zkušenost Pragy měla v prvním setu navrch. Domažlice měly obrovské problémy na příjmu a tak za stavu 20:12 už došlo ke čtyřem změnám v sestavě Jiskry. Hosté v obměněném složení zahájili stíhací jízdu a srovnali na 22:22. Po úspěšném útoku Pragy udělala Jiskra dvě zbytečné chyby na přihrávce. První z nich vyústila v tragikomickou situaci, která není běžná ani v barevném minivolejbalu, kdy hráč Domažlic hrál "prsty" lehký balón přes síť a o pouhé tři metry minul hřiště, a druhá byla přímým bodem z podání pro Pragu. Ve druhé sadě hosté dobře začali, ovšem Praga ve střední části setu vyrovnala. Ve vyrovnané koncovce se domácí dostali do trháku, pak ovšem na útoku zaúřadovali Pham, Jelínek i Škorvánek a zajistili vyrovnání na 1:1. Od té doby už byl na hřišti jen jeden tým. Krajní smečaři Pham, Jelínek a Škorvánek, posilněni povedenou koncovkou, byli na útoku neomylní a především pravačka posledního z nich udělovala domácím tvrdé direkty. Spolehlivým výkonem je podpořili i ostatní domažličtí a Jiskra si tak po výhrách 25:17 a 25:12 zajistila tři body za vítězství 3:1.

TJ Praga Praha - Jiskra Domažlice 2:3 (21,-18,22,-14,-7) a 1:3 (22,-24,-17,-12)

"Dvě výhry jsou skvělé, obzvlášť když Praga byla kompletní. První zápas to byla naše venkovní klasika. Prohráváme 2:1 po nevyrovnaném výkonu, pak konečně najdeme sestavu a v dalších dvou setech soupeře bez větších potíží přehrajeme, stejné to bylo i v Ervěnicích a Sokolově. Druhý zápas rozhodla koncovka druhého setu, kterou jsme se štěstím zvládli a pak už to šlo dobře," okomentoval zápasy v Praze smečař Pham.

Česká Lípa, která byla v tabulce těsně za Jiskrou na druhém místě, sice v tomto dvoukole získala o bod více než Domažlice a bodově se na Jiskru v tabulce dotáhla, ale domažličtí volejbalisté zůstávají díky většímu počtu vítězství na prvním místě! A právě souboj první Jiskry a druhé České Lípy bude na programu v dalším kole druhé ligy v neděli 30. 11. v Domažlicích!

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje