zahlavi
domu facebook youtube twiiter
zahlavi

Předsezónní informace.

Vydáno: 2. 9. 2014

Volejbalový oddíl Jiskry Domažlice letos přihlásil družstva do třech okresních, osmi krajských a dvou republikových mistrovských soutěží. Celkem tedy bude mít domažlický volejbal zastoupení ve třinácti soutěžích, což je skvělé číslo. Mládež budou reprezentovat v krajských přeborech mladší žáci, žáci, kadeti, žákyně, kadetky a juniorky. V ženských kategoriích má Jiskra dvě družstva v okresních soutěžích a dvě družstva v krajském přeboru žen 2. třídy. Muži budou mít zastoupení v okresním přeboru, v krajském přeboru, ve 2. národní lize a v Českém poháru.

Druhá třída krajského přeboru žen začala v sobotu. Béčko Jiskry ovšem nehrálo, utkání s Vejprnicemi bylo přeloženo na 11. 10. Zato áčko, které je složeno především z mladých volejbalistek, které budou v krajském přeboru hlavně sbírat zkušenosti, zahájilo sezónu v sobotu domácími zápasy s Vodními Stavbami Plzeň. Mladému týmu se bohužel nepodařilo zkušenější soupeřky přehrát, Jiskra prohrála 3:0 a 3:1. Příští sobotu 6. 9. hraje áčko opět doma, soupeřem bude tým Kaznějova. Ve stejný den a ve stejný čas, od 10:00 a 14:00 zahajuje na domácí půdě sezónu také béčko žen, které nastoupí proti plzeňské Košutce. Antukové kurty tak budou v sobotu dopoledne žít volejbalem, přijďte domažlické ženy podpořit!

Áčko mužů se chystá na svojí třetí ligovou sezónu. Po osmém místě při premiéře skončili domažličtí volejbalisté v loňském ročníku na šestém místě. Druhá liga bude letos opět vyrovnaná, proto se Jiskra na soutěž pilně připravuje. Zatím volejbalisté trénovali na antukových a beachvolejbalových kurtech a o víkendech objížděli přípravné turnaje. Od září již bude příprava probíhat v hale. První dva zářijové víkendy absolvují hráči Domažlic dvě dvoudenní soustředění v hale ZŠ Komenského. O třetím víkendu čeká Jiskru jeden z vrcholů sezóny! Po roční pauze se Domažlice opět přihlásily do Českého poháru. Los jim přidělil do skupiny velice atraktivní soupeře, prvoligové týmy Kladno a EGE České Budějovice a USK Slavii Plzeň, která první ligu ještě loni hrála. A skvělou zprávou pro domažlický volejbal je, že se pohárový turnaj uskuteční o víkendu 20.-21. 9. v Domažlicích, ve sportovní hale ZŠ Komenského! „Účast v poháru je pro nás velkou výzvou a zároveň výbornou přípravou na 2. ligu. Všichni tři soupeři jsou silní a zkušení, nicméně my se pokusíme na trénincích vyladit formu a o třetím zářijovém víkendu před domácím publikem předvést kvalitní a bojovný volejbal, který by mohl přinést úspěch i proti těmto silným družstvům,“ řekl k poháru blokař Jiskry Jan Giebl.

<-- zpět na seznam článků

Muži "A": 2-M-A
Muži "B": P-M-1
Muži "C": DO-M-1
Ženy "A": P-Z-2-A
Ženy "B": P-Z-2-B
Ženy "C": DO-Z-1
Ženy "D": DO-Z-2
Juniorky: P-JKY
Kadeti: P-KTI
Kadetky: P-KKY
Žáci: P-ZCI
Žačky: P-ZKY
Mladší žáci: P-ZCIM
Volejbalové naděje